Доступність посилання

ТОП новини

Російська преса про Україну


Російська преса про Україну

Прага, 28 серпня 2001 – Україна має шанс відсудити в Росії приміщення торгового представництва в Лондоні – про це пише в вівторок російський часопис «Вйорсти». А інша російська газета «Врем’я новостєй» цього ж дня розповіла своїм читачам про те, як нібито прокуратура України намагається знайти лжесвідка у справі колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка.

Присутність російського президента на святкуванні десятиріччя незалежності України, як зауважує російський часопис «Вйорсти», було явним жестом, який засвідчує, що «жодних сумнівів із приводу реального суверенітету й існування 50-мільйонної держави в Москві вже не відчувають». За словами автора статті, Росія і Україна залишаються сусідами, пов’язаними тісними багатосторонніми зв’язками, і при цьому взаємини між незалежними рівноправними державами повинні б мати взаємовигідний характер.

Але як досягти такої взаємної вигоди, риторично запитує російський оглядач. На його думку, Росія пішла назустріч Україні, погодившись реструктуризувати на 10 років борги Києва за російський газ. А ось Україна не зробила примирливого кроку в відповідь – і навіть подала до лондонського суду позов із вимогою передати їй приміщення російського торгового представництва, яке розміщене в престижній частині британської столиці. «Суд, – як зауважує російський часопис “Вйорсти”, – взявся за розгляд справи, і, на думку експертів, Україна має непогані шанси її виграти».

Після розпаду СРСР Росія взяла на себе всі борги й активи колишнього Радянського Союзу та привласнила собі всю закордонну власність – за так званим нульовим варіантом. Але український парламент, як зауважує російський часопис, «із таким рішенням не погодився, і Київ списком оформив свої претензії на власність у 28 країнах». Москва ці претензії проігнорувала – а Київ «перевів це питання в площину практичної юриспруденції».

Розрахунок, як зазначає газета, робився на те, що оформлення передання Росії радянської власності в Англії проводилося недбало, без дотримання потрібної юридичної чистоти. А це може стати основою для визнання правової нечинності цього акту.

«Таке рішення лондонського суду, – як наголошує російський часопис “Вйорсти”, – створить прецедент для судових органів у всіх державах британської юрисдикції і фактично визначить наслідки аналогічних процесів, які Україна може ініціювати, скажімо, в Канаді чи Австралії», – пише в вівторок російський часопис «Вйорсти».

Тим часом інша російська газета «Врем’я новостєй» нагадує своїм читачам про сенсаційну заяву Генерального прокурора України Михайла Потебенька про те, що замовником убивств відомих політиків Вадима Гетьмана і Євгена Щербаня був екс-прем’єр Павло Лазаренко, який досі залишається депутатом Верховної Ради. І тепер свідком такого «замовлення», як пише газета «Врем’я новостєй», може стати колишній заступник голови компанії «Хліб України» Андрій Механєв, якого арештовано в січні 2000 року за звинуваченням у підробці документів про освіту, а вже згодом звинувачено в розкраданні державних грошей і передачі хабаря Лазаренкові.

За твердженням адвоката Андрія Механєва Ігоря Грицяка, на якого посилається автор статті, від Механєва вимагають, аби він дав лжесвідчення про те, що нібито особисто бачив і чув, як Лазаренко замовляв убивства Гетьмана і Щербаня. Адвокат стверджує, що до його підзахисного підсаджували кримінальних злочинців і погрожували вбивством. До таких погроз вдавалися і офіцери Управління боротьби з організованою злочинністю. Згадавши про те, що в Генпрокуратурі України твердження адвоката Ігоря Грицяка називають «нісенітницею», російський часопис «Врем’я новостєй» усе-таки робить свій висновок про те, що заступник голови компанії «Хліб України» Андрій Механєв навряд чи міг бути свідком «замовлень» на два гучні вбивства, тай ще віддалених одне від одного в часі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG