Доступність посилання

ТОП новини

Фінансові ринки після терактів у Америці


Фінансові ринки після терактів у Америці

Прага, 12 вересня 2001 ― Удари проти Світового Торгівельного Центру в Нью Йорку дестабілізували головні світові фінансові ринки. Долар послабився по відношенню до інших валют, а ціни на нафту і золото навпаки пішли вгору.

Головні американські біржі – Ньюйоркська фондова біржа, Насдак та Американська біржа так і не почали свої торги вчора, після того, як ще до початку робочого дня головний діловий та фінансовий центр Нью Йорка став жертвою терористичної атаки. Сьогодні біржі також не проводили торгів, і поки що невідомо, коли нормальне ділове життя відновиться у серці світової економіки. Протягом понад доби всі комерційні рейси над Америкою були припинені, а ділові зустрічі перенесені, зв’язок між ВОл Стрітом та рештою світу часто переривався.

Вежі Світового Торговельного Центру – це не лише символ Американської та глобальної фінансової міці. У цих двох вежах розміщувалися офіси близько 430 компаній, включно з провідними фінансовими інституціями Америки – бенк оф Амеріка, швейцарська група Креді Свісс та філія німецького Дойче Банку. Найбільші приміщення - 25 поверхів - займала брокерська компанія Морґан Стенлі Дін Віттер, де працювало три з половиною тисячі співробітників.

Щойно погані новини стали відомі, інвестори в усьому світі почали перекидати свої активи у такі надійні товари, як нафта та золото, і їхня ціна почала різко зростати, контрастуючи з різким падінням курсу американського долара. Міністр фінансів США Пол О’Ніл, який мусив перервати свою поїздку до Японії, висловив впевненність у тому, що американська фінансова система є міцною і вона витримає цей удар. У своєму зверненні до американського народу президент Джордж Буш також запевним американців у міцності фінансової системи.

«Федеральні агентства у Вашинґтоні, які мусили бути евакуйовані сьогодні, відновлять роботу ввечері з найнеобхіднішим персоналом, і завтра почнуть працювати на повну потужність. Наші фінансові інституції залишаються міцними, і американська економіка також буде працювати».

Проте економісти побоюються, що терористичний акт знову підірве ті несміливі надії на поновлене зростання світової економіки, щойно вони встигли з’явитися. У зверненні до європейського парламенту сьогодні голова Європейського Центрального Банку Вім Дюзенберґ, закликав центральні банки світу підтримати довіру споживачів. «Важливо, щоб впевненість споживачів та виробників була підтримана, і центральні банки, включно з тими, що входять до євро-системи, показали себе спроможними впоратися з цією ситуацією».

Європейський Центральний Банк також запропонував свою допомогу американській резервній системі для підтримки економічної стабільності, включно з валютною інтервенцією для підтримки курсу долара. Такі дії, на думку головно банкіра Європи є виправдані тим, що на ринках спостерігалися ознаки паніки та страху.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG