Доступність посилання

ТОП новини

Ув’язнений кримський журналіст Сергій Потаманов оголосив у тюрмі голодування


Ув’язнений кримський журналіст Сергій Потаманов оголосив у тюрмі голодування

Сімферополь, 18 вересня 2001 - На початку цього тижня стало відомо, що колишній редактор радіокомпанії “Фенікс”, що у Ленінському районі Криму, Сергій Потаманов, засуджений торік до 5 років ув’язнення за чотирма кримінальними статтями, оголосив у Симферопольській виправній колонії голодування. Водночас, адміністрація колонії спростовує цю інформацію.

Як стверджує дружина засудженого журналіста Любов Тищенко, Сергій Потаманов голодує уже дев’яту добу, він вимагає зустрічі з представниками міжнародних правозахисних організацій. Сергій Потаманов оголосив голодування ще 10 вересня, після того, як кількома тижнями раніше адміністрація тюрми відмовила представникам Репортерів без кордонів, Інституту масової інформації і Комітету з моніторингу свободи преси в Криму зустрітися з ним. У своїй заяві, переданій на волю, журналіст стверджує, що після цього на нього почався тиск з боку тюремної адміністрації, зокрема, після невдалої зустрічі з представниками громадських організацій, йому було заборонено вихід на роботу до бібліотеки.

Адміністрація Симферопольської виправної колонії №102, де відбуває ув’язнення журналіст, відмовляється підтвердити, що Сергій Потаманов оголосив голодування, повідомивши, що засуджений жодних акцій протесту не починав. У листі-відповіді на звернення Комітету з моніторингу свободи преси в Криму начальник Симферопольської виправної колонії №102 підполковник внутрішньої служби Володимир Стегайло повідомив, що “згідно з розпорядженням Державного департаменту України з питань виконання покарань побачення із засудженими і відвідання місць позбавлення волі представниками міжнародних організацій здійснюється тільки з дозволу керівництва Департаменту”.

Сергій Потаманов, засуджений Керченським міським судом у грудні 2000 року за 4-ма кримінальними статтями, відмовився визнати себе винним, заявляючи про переслідування за критику і викриття місцевої влади та правоохоронців. На його утриманні перебувало 5 неповнолітніх дітей. Рішення Керченського суду він оскаржив до Верховного Суду України та Європейського Суду з прав людини, де його справи знаходиться на розгляді.

Зараз до засудженого журналіста намагається пробитися його адвокат, журналістські організації знову звернулися до Департаменту з виконання покарань з проханням про дозвіл на зустріч із Сергієм Потамановим. В Комітеті з моніторингу свободи преси в Криму кажуть, що журналіст, який працює у віддаленому районі, занадто пізно звернувся за допомогою до громадськості – уже після вироку суду. Тим не менш, зважаючи на оцінки юристів, у журналіста є шанси домогтися сприятливого для нього рішення Апеляційного Суду України чи Європейського Суду з прав людини.

Загалом, для Криму ситуація із Сергієм Потаманови – хоч і кричуща, але не нова. Відома історія із цькуванням і закриттям Чорноморської районної газети “Черноморская заря”, чи з брутальним тиском посадових осіб міськради Алупки на редактора локальної газети “Алубіка”, чи історія протистояння районної газети “Наше время” у тому ж Ленінському районі з райдержадміністрацією. Згадаймо недавні погрози високих посадовців на адресу кримських журналістів Лілі Буджурової, Олени Рожен і Михайла Шишлянникова, які так нічим суттєвим для чиновників і не скінчилися. Зате Сергій Потаманов, батько 5-ти неповнолітніх дітей, залишається і далі за гратами, і змушений таким радикальним способом привертати увагу до своєї вимоги справедливого суду.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG