Доступність посилання

ТОП новини

Переговори між комуністичною КНДР і Південною Кореєю


Переговори між комуністичною КНДР і Південною Кореєю

Прага, 18 вересня 2001 ― Сьогодні у Сеулі завершився 5 раунд двосторонніх переговорів між КНДР і Південною Кореєю.

Перспектива возз’єднання родин, що були розділені Корейською війною 1950-53 років залишається одним із найболючіших питань у взаєминах комуністичною КНДР і Південної Кореї. На нинішніх переговорах у цьому напрямку досягнуто певного поступу.

Сторони домовилися, що протягом трьох днів 16-18 жовтня у столицях обох корейських держав відбудуться зустрічі родичів, які не бачилися протягом останніх 50 років. З цією метою до Пхеньяну приїде 100 південних корейців і така ж кількість громадян КНДР відвідає Сеул. Конкретно переговори щодо цього будуть продовжені по лінії товариства Червоного Хреста. Йдеться про, спершу, так зване тимчасове возз’єднання родин. Влада Південної Кореї наполягає на тому, аби створити для роз’єднаних родин постійний центр у районі кордону, однак комуністична влада КНДР пропонує організувати такий центр у своїй туристично-курортній зоні Кимґансан.

За підсумками нинішнього п’ятого раунду міжкорейських переговорів на рівні міністрів обох країн схвалено спільну заяву. У цьому документі, окрім проблеми возз’єднання родин йдеться також і про прискорення відбудови міжкорейської залізничної дороги через демаркаційну лінію. У перспективі цю залізницю планують з’єднати з російським Транссібом і таким чином Південна Корея у майбутньому могла б мати залізничне сполучення із Російською Федерацією.

У схваленій заяві йдеться, що конкретні питання активізації міжкорейського економічного співробітництва, включно із завершенням будівництва гілки міжкорейської залізниці на території КНДР будуть обговорені на окремих консультаціях 23-26 жовтня.

Міністри корейських держав також обговорили питання, щодо перспектив туристичного руху, обміну спортивними делегаціями. Йшлося також і про спільні заходи у боротьбі з паводками в басейні ріки Імджінґан.

Разом з тим, Південна Корея не пішла на зустріч коміністичній владі КНДР у проханні поставки їй 500 тисяч кВт електроенергії. Справа в тому, що опозиція і консерватори Республіки Кореї і так гостро критикують президента Кім Де Чжуна за надто великі поступки комуністичному Пхеньяну заради досягнення цілей міжкорейського примирення.

Оглядачі також зауважують, що до підсумкового документу після чотирьохденних переговорів між міністрами комуністичної Півночі і капіталістичного Півдня так і не було включено декларацію про засудження тероризму з огляду на минулотижневу терористичну атаку в Сполучених Штатах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG