Парламент Македонiї в понедiлок ухвалив проект поправок до конституцiї. Проте, вони стануть чинними щойно тодi коли за них проголосують двi третини депутатiв. Окремi полiтичнi партiї вимагають щоби з цього приводу було проведено референдум оскiльки згаданими змiнами, на їхню думку, етнiчним албанцям надаються надто широкi права. Згiдно з опитуваннями, цю думку подiляє бiльшiсть слов’янського населення. Албанцi вважають, що призначення референдуму сповiльнить або й зовсiм припинить мирний процес.
Пiдроздiли НАТО з Македонiї буде виведено протягом наступних двох тижнiв. Проте, в країнi залишиться приблизно одна тисяча вiйськовослужбовцiв, завданням яких буде охороняти спостерiгачiв ОБСЄ. Нову операцiю названо “Червона лисиця”.
На думку Робертсона, НАТО врятував Македонiю вiд громадянської вiйни. На думку бiльшостi македонцiв, влада капiтулювала перед вимогами Заходу, який став захисником албанської меншини. Отож, ще рано говорити про початок миру. Схоже, що навiть албанськi лiдери не знають скiльки зброї залишилося в руках повстанцiв та до якої мiри вони будуть додержуватися мирної угоди. Це саме можна сказати й про владу. Iншими словами, не треба мати iлюзiй що “Головнi жнива” принесли остаточний мир. Пожежу тимчасово погашено, але майбутнє оповите димом.