Доступність посилання

ТОП новини

Боротьба за створення міжнародної комісії у справі Гонгадзе: нові дебати у Відні


Боротьба за створення міжнародної комісії у справі Гонгадзе: нові дебати у Відні

Прага, 2 жовтня 2001 ― Українська влада намагається переконати офіційних осіб та політиків Європи у тому, що справа Гонгадзе завершена і тому немає потреби створювати незалежні слідчі комісії під егідою європейських структур. Як стало відомо Радіо Свобода, саме про це заявив сьогодні у Відні постійний представник України при ОБСЄ та посол України в Австрії Володимир Огризко, виступаючи на нараді ОБСЄ. За його словами, розслідуванням справи Гонгадзе вже займалося американське агентство “Кролл,” яке виявило, що “Президент України не причетний до скоєння цього злочину.”

Але вдова журналіста рішуче відкидає такі аргументи. Далі Мирослава Гонгадзе:

“На мою думку, Володимир Огризко вводить в оману офіційних представників європейських структур. Неодноразово представники агентства «Кролл« і сам замовник розслідування - Сергій Тигипко, стверджували, що правоохоронні органи України не йшли на співпрацю з агенством «Кролл« і у звязку з цим вони не змогли провести повного розслідування і припинили його. Я переконана, що розкрити даний злочин зможе тільки незалежна слідча комісія при участі міжародних спеціалістів, яка буде створена під егідою Ради Європи і буде діяти офіційно в рамках українського та європейського законодавства.

Викликає підозру, чому українські офіційні особи прагнуть видати результати приватного розслідування здійсненого на замовлення близької до президента партії за остаточне, і напередодні створення офійної міжнародної комісії по розслідуванню вбивства Георгія Гонгадзе пробують переконати політиків та державних діячів Європи, що справа Гонгадзе завершена і і українські слідчі органи не потребують ніякої допомоги.”

Зі свого боку, Організація з безпеки та співробітництва у Європі також закликає до проведння нового розслідування справи Гонгадзе. Ось як заяву Володимира Огризка прокоментував представник офісу ОБСЄ з питань свободи слова Александр Іванко (Alexandr Ivanko): “Сподіваємося, що після розслідування “Кроллу” навпаки - буде підтримка як з боку України, так і з боку інших країн ОБСЄ, які запропонують своїх експертів для проведення повного розслідування справи Гонгадзе. Це розслідування має проводитися як слідчими України, так і міжнародними експертами, можливо навіть за участю спостерігачів Ради Європи та ОБСЄ. І потрібно дати відповідь на всі запитання: що сталося з Георгієм Гонгадзе, яка ситуація, тому, що доповідь Кроллу на ці запитання відповіді не дає.”

Радіо Свобода: Коли ж може бути створена така міжнародна комісія?

“Сподіваємося, що це станеться якомога швидше. Тут потрібна і підтримка уряду України, бо це буде юридична комісія, що працюватиме на території України, і вона повинна мати доступ до всіх документів, пов’язаних зі справою Гонгадзе. Потрібно забезпечити участь міжнародних експертів і пан Дуве, представник ОБСЄ в галузі свободи мас-медіа збирається звернутися до кількох держав з проханням надати відповідних фахівців. Сподіваємося, що з іншими організаціями ми зможемо створити таку комісію якнайшвидше. Про це говорять і “Репортери без кордонів,” відома неурядова організація, такої ж точки зору дотримується Міжнародний інститут преси, з яким я сьогодні спілкувався. Тобто, є точка зору цілої низки організацій про необхідність проведення додаткового незалежного розслідування, яке дасть відповідь на всі питання, головне з них: що ж сталося з Георгієм Гонгадзе.”

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG