Доступність посилання

ТОП новини

Закордонні донори сприяють розв’язанню проблем репатріантів-кримських татар


Закордонні донори сприяють розв’язанню проблем репатріантів-кримських татар

Симферополь, 11 жовтня 2001 - В Криму перебуває велика група представників країн-донорів, які фінансують повернення та облаштування раніше депортованих з Криму осіб та їхніх нащадків у рамках Програми ООН з розвитку та інтеграції Криму.

Делегація країн-донорів, яка в четвер прибула до Криму, є досить представницькою і має велику робочу програму перебування на півострові. У її складі окрім Постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Дугласа Гарднера – посли і високопоставлені співробітники посольств 9 країн, а також кількох міжнародних організацій. Каже пан Гарднер:

– Зараз ми маємо рамір розширювати і продовжувати програму, яка реалізовувалася протягом останніх п’яти років. Зокрема, наша проглама розширюватиметься на три додаткових регіони півострова. Особлива увага приділятиметься молоді, розвитку малого бізнесу, а також питанням благоустрію та соціального розвитку, - сказав Постійний представник Програм ООН в Україні Дуглас Гарднер, правда, залишивши поза увагою запитання журналістів, яку суму ООН планує виділити на ці цілі.

Слід згадати, що починаючи з 1995 року Програма ООН з розвитку та інтеграції Криму була профінансована на 5 мільйонів 279 тисяч доларів США. Перший заступник голови Верховної Ради Криму Борис Дейч, який у четвер приймав делегацію донорів, заявив, що це значний внесок світового співтовариства у розв’язання проблем, з якими зіштовхнулася Україна в процесі репатріації раніше депортованих осіб.

Перебуваючи в Криму, представники країн-донорів мають намір ознайомитися з усіма проектами, які реалізуються в рамках цієї програми, а це, переважно, проекти створення соціальної інфраструктури в місцях компактного проживання репатріантів у трьох регіонах Криму – в Симферопольському, Бахчисарайському і Судацькому районах. Очевидно, саме за підсумками цього візиту країни-донори і вирішать, які суми будуть виділені для репатріантів на наступні 3 роки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG