Доступність посилання

ТОП новини

Огляд української преси


Огляд української преси

Київ, 28 листопада 2001 - Рік тому, оприлюднені записи з президентського кабінету дозволили зробити висновок, що найвищі посадові особи в Україні не просто зловживають владою, а й причетні до кримінальних злочинів. Як зауважує газета “Вечірні вісті”, події річної давнини засвідчили, що чесність і мужність навіть кількох людей можуть змінити дуже багато й дати країні шанс позбутися ганебного авторитаризму. Про це також розмірковує на шпальтах газети народний депутат України Віктор Шишкін. Публікація називається “День, що змінив країну, або У “касетному скандалі” рано ставити крапку”.

Пише про «касетний скандал» і газета «Сегодня». У сьогоднішньому числі часопис також пропонує думки дипломатів та українських політиків про те, як вплинули записи, здійснені майором Мельниченком на становлення демократії в Україні.

Тим часом, як стверджує газета «Україна молода» - незабаром «касетний скандал» може мати продовження. Ймовірно, що 28 листопада народний депутат Олександр Мороз ознайомить співвічизників з новими аудіозаписами. Про це оповідається в публікації «План по Литвину», в якій часопис також аналізує нинішню передвиборчу ситуацію в Україні, надто ж – передвиборчу стратегію та тактику окремих блоків, зокрема, блоку «За єдину Україну». А також розмірковує над тим, «куди прийде голова Адміністрації президента Володимир Литвин, пішовши у велику політику». Серед іншого газета робить припущення – чому Володимир Михайлович так довго зволікає з відповіддю на пропозицію очолити блок, який скорочено називають «За єдУ».

А ось народний депутат, лідер партії «Трудова Україна» Сергій Тигипко на сто відсотків впевнений, що Володимир Литвин таки очолить блок «За єдину Україну». Про це він заявив на зустрічі з журналістами, про яку докладно розповідає газета «Правда України» у рубриці «З перших вуст».

Не оминає увагою блок «За єдину Україну» і газета «День». Автор публікації, що має назву «Партія влади»: як не стати владою», схвалюючи розсудливість лідерів чотирьох партій, які змогли об»єднатися в єдине передвиборче об»єднання, все ж висловлює і кілька зауваг. Зокрема, щодо несумісності деяких з цих партій, відсутності у них ідеологічної спорідненості тощо. Загалом, у дописувача склалося враження, що головною метою лідерів партій блоку було прагнення вишикуватися перед президентом і відрапортувати: ось які ми хороші, як нас багато, і – головне- ми всі за вас.

Пише про передвиборчі об»єднання і газета «Голос України», але більшу увагу приділяє парламентський часопис конфлікту між радіостанцією «Континент» і Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення. Розповідає газета і про останні скандали навколо приватизації кримського берега, котрі підтвердили потребу його негайного порятунку від навали нових власників і тіньових оборудок із землею. Про це – у статті «Південнобережжя. «Вільні каменярі» морського берега».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG