Доступність посилання

ТОП новини

Кримський прем’єр протестує проти поспішного та одностороннього формування виборчої комісії Криму


Кримський прем’єр протестує проти поспішного та одностороннього формування виборчої комісії Криму

Симферополь, 20 грудня 2001 - Голова Ради міністрів Криму Валерій Горбатов, який очолює кримську організацію партії "Трудова Україна" і є координатором виборчого блоку "За єдину Україну!" в автономії, не виключає, що його прихильники у місцевому парламенті будуть оскаржувати в судовому порядку рішення Верховної Ради Криму про затвердження складу Центральної виборчої комісії АРК, ухвалене на сесії в середу. Про це кримський прем’єр заявив в інтерв’ю місцевим журналістам.

За словами Валерія Горбатова, рішення кримського парламенту про призначення членів республіканської виборчої комісії було ухвалене з порушеннями конституційних норм і положень регламенту Верховної Ради автономії. Кримський прем’єр-“трудовик” стверджує, що у сесійній залі під час голосування було всього 44 депутати, хоча система "Рада" показала 52 депутатських голосів за ухвалення постанови. Водночас, біля столів реєстрації зареєструвалися лише 48 депутатів, що недостатньо для відкриття сесії та ухвалення рішень. А тому Валерій Горбатов має намір поінформувати Президента України Леоніда Кучму про конфлікт, що виник у парламенті під час затвердження складу Центрвиборчкому АРК.

Нагадаю, що в середу на сесії на пропозицію Леоніда Грача кримський парламент сформував комісію з виборів депутатів Верховної Ради АРК, куди увійшли переважно прихильники кримського спікера. Під час голосування представники центристських фракцій покинули залу пленарних засідань. За словами кримського прем’єра, його прихильники в парламенті у вівторок відвідали Леоніда Грача і запропонували йому формувати кримський виборчком "на паритетних принципах". При цьому кримський спікер, за словами пана Горбатова, пообіцяв, що цю думку врахує. Однак, як заявив прем’єр, голова Верховної Ради Криму не дотримав свого слова, а парламент автономії ухвалив рішення, що "відображає думку тільки однієї сторони, інтереси якої представляє Леонід Грач".

Тим часом в інтерв’ю журналістам Леонід Грач заявив, що в перебігу визначення кандидатур у члени кримського виборчкому "жодних домовленостей і жодних консультацій" не було. За словами спікера, він діяв відповідно до чинного законодавства і підстав звертатися до суду чи до президента – немає.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG