Доступність посилання

ТОП новини

Індійсько-пакистанський конфлікт. Антитерористична кампанія


Індійсько-пакистанський конфлікт. Антитерористична кампанія

Прага, 28 грудня 2001 – Західна преса і далі зосереджує увагу на різних аспектах боротьби з тероризмом і ситуації в Афганістані після приходу нового перехідного уряду, а також на ескалації індійсько-пакистанського конфлікту після недавнього терористичного акту в будинку індійського парламенту.

Коментуючи останню хвилю напруження між Індією й Пакистаном, оглядач газети «Нью-Йорк таймс» Ніколас Крістоф підкреслює, що ризик протистояння між обома ядерними державами може допровадити до катастрофи, і закликає Вашінґтон домогтися від обох сторін взаємних поступок і готовності до співпраці. При цьому автор підкреслює, що Індія поводиться так, неначебто вона і Пакистан залишаються малими, неважливими країнами. Тим часом обидві країни посідають ядерну зброю, як Сполучені Штати, Росія або Китай.

Автор пише про подвійний підхід до цих справ, і цей підхід, за його словами, Індія повинна якнайшвидше зрозуміти: наддержави час від часу втручаються у справи малих країн, проте вони завжди стримуються у випадку суперечок із іншими ядерними державами.

Зі свого боку президент Пакистану Мушарраф, підкреслює автор, повинен заарештувати ісламських бойовиків, які ведуть підривну роботу проти Індії в Кашмірі. Однак, за його словами, Індія повинна тим часом припинити воєнні кличі і мобілізацію до війська, а також відмовитися від суворого політичного режиму, впровадженого в Кашмірі.

Тим часом газета «Вашінґтон пост» у редакційній статті коментує останню відеострічку з виступом бін Лядена і деякі причини поширення тероризму, особливо серед мусульманських країн. Газета звертає увагу на роздратованість із боку єгипетських і саудівських лідерів, коли їм закидають, що головною причиною ісламського екстремізму є не Ізраїль або Сполучені Штати, а брак політичної й економічної свободи в мусульманських країнах у той час, коли уряди цих країн толерують і навіть заохочують засоби інформації і клерикалів до антисемітизму і антизахідних настроїв. Газета підкреслює, що ці уряди і контрольовані ними засоби інформації і досі відмовляються засудити тероризм, тим часом повторюючи свої риторичні звинувачення Ізраїлю і Сполучених Штатів за всі проблеми мусульманського світу.

Коментатор німецької газети «Франкфуртер альґемайне цайтунґ» Клаус-Дітер Франкенберґер дає короткий аналіз останньої відеострічки із виступом бін Лядена. Цей виступ, як підкреслює коментатор, представляє сирову, грубу логіку, цілковито відірвану від реальності, і намагання обґрунтувати масове убивство невинних людей, яке не може мати ні політичного, ні правового виправдання.

Реакцію на масове вбивство Бін Ляден називає хрестовим походом проти ісламу. Він намагається представити себе протагоністом, головним героєм у війні між культурами, тобто християнством та ісламом. Тим часом замість постати у ролі рятівника ісламу, пише на закінчення коментатор німецької газети «Франкфуртер альґемайне цайтунґ», бін Ляден своєю терористичною діяльністю завдає шкоди ісламові і репутації мусульман.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG