“Ми проводили дослідження ще у 1998 році і з'ясували, що ці дві проблеми є дуже актуальними і мають спільні корені. Тому що найчастіше домашнє насильство та відсутність роботи стають причинами того, що жінки їдуть за кордон і намагаються влаштувати своє життя там, а не в Україні”, - наголосила представниця жіночої неурядової організації “Жіночий консорціум” Олена Кустова.
Як стверджують фахівці, за останні кілька років торгівля жінками сягнула нечуваних масштабів і стала не меншою загрозою для світової спільноти, ніж торгівля наркотиками чи зброєю. У 98 році український парламент ухвалив спеціальний закон про внесення до Кримінального Кодексу окремої статті про кримінальну відповідальність за участь у торгівлі “живим товаром”. Лише за останні кілька місяців минулого року за цією статтею було порушено 35 кримінальних справ. Більше половини звинувачених по цих справах є колишніми повіями, котрі, маючи власний гіркий досвід роботи у закордонних будинках розпусти, наразі вербують молодих дівчат для секс-індустрії.
На думку заступника директора консульського департаменту Міністерства закордонних справ Олександра Міщенка, фінансову допомогу, яку виділяють міжнародні організації на повернення жінок з сексуального рабства доцільно було б використати на створення нових робочих місць в регіонах, оскільки одна з основними причинами масового виїзду жінок за кордон є матеріальна скрута й безробіття.