Доступність посилання

ТОП новини

Німецька преса уважно стежать за перебігом передвиборної боротьби в Україні. В газеті “Цайт” цими днями з’явилася стаття під назвою “Після дзвінка припиняється мовлення”


Німецька преса уважно стежать за перебігом передвиборної боротьби в Україні. В газеті “Цайт” цими днями з’явилася стаття під назвою “Після дзвінка припиняється мовлення”

Берлін, 27 березня 2002 - Її автор звертає увагу на те, що напередодні виборів українські засоби масової інформації опинилися під сильним тиском.

За десять років незалежності в Україні загинуло 18 журналістів, нагадує газета “Цайт”. Видання звертає увагу на те, що імідж України, як реформаторської держави, яка прямує до Заходу, серйозно похитнувся. “Вбивство Гонгадзе досі не розкрито, але за допомогою парламентських виборів влада в Києві намагається створити принаймні зовнішнє враження, що демократія функціонує,” – пише газета “Цайт”. Мета такої операції, як зазначає далі видання, досягти до 2004-го року підписання угоди про асоційоване членство в ЄС. Тим часом Україна почала перетворюватися на “тиранічну державу з феодальними рисами”: “На троні сидить президент Леонід Кучма, оточений натовпом впливових фінансових олігархів. Їхні васали по всій країні забезпечують надійне надходження прибутків. Дії підданих вони ретельно контролюють.” Далі газета газета звертає увагу на те, що олігархи в Києві та їхні представники на місцях за допомогою політики та державних установ створили надійну мережу, яку не можна побачити, але чиї закони можна відчути всюди і коли завгодно. “На журналістів вони дивляться, як на поширювачів своїх інтересів”, - пише Цайт. Газета зауважує, що легкий тиск на засоби масової інформації, який відчувався раніше, тим часом перетворився на жорсткий наступ на останні незалежні редакції: “Міцні хлопці спилюють антени передавачів або пропонують редакціям співпрацю, тримаючи в руках бейсбольну палицю. Єдиним місцем притулку для журналістів, які не бажають миритися з таким становищем, залишаються інтернет-видання, які є досяжними лише для двох відсотків населення країни. Але можновладці вже давно зосередили свою увагу й на них”, - пише німецька газета “Цайт”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG