Доступність посилання

ТОП новини

Під час пасхальних свят, які в Німеччині відбудуться наступними вихідними, у ФРН знову відбудуться традиційні мирні марші


Під час пасхальних свят, які в Німеччині відбудуться наступними вихідними, у ФРН знову відбудуться традиційні мирні марші

Берлін, 28 березня 2002 - Однак в минулі роки рух пацифістів значно послабшав. Тепер організатори антивоєнних демонстрацій сподіваються, що участь військовослужбовців бундесверу в антитерористичній операції в Афганістані примусить людей знову вийти на вулиці з протестами.

Очікується, що цього року мирні марші відбудуться в 60 німецьких містах. Центрами руху пацифістів мають стати Гамбург, Франкфурт-на-Майні, Нюрнберг та Берлін. Активісти руху, який існує ось вже більш як 20 років, однак, не наважуються робити якісь прогнози щодо кількості учасників. Адже нещодавно вони сильно прорахувалися. Після того, США розпочали в Афганістані військову операцію, німецькі пацифісти провели мирну демонстрацію біля Бранденбурзьких воріт. Вони розраховували, що в акції протесту візьме участь кілька десятків тисяч осіб. В дійсності ж зібралося не більше п'яти тисяч.

На думку оглядачів, під час традиційних пасхальних мирних маршів цього року навряд чи слід очікувати дійсно багатомасових демонстрацій, так як це було у 80-х роках. Тоді на вулиці німецьких міст виходили сотні тисяч для того, щоб висловити протест проти так званого “подвійного рішення НАТО”, згідно з яким на території західнонімецьких країн були розміщені американські ракети середньої дальності з атомними боєголовками. Такий захід був відповіддю на розміщення Радянським Союзом ракет СС-20 у країнах Центральної Європи. Але після домовленості між Вашингтоном та Москвою про скорочення ракет, яку було досягнуто 1987-го року, кількість учасників пасхальних мирних маршів почала меншати. Лише під час війни в Перській затоці рух пацифістів знову на короткий час набрав великої популярності.

Останнім часом організатори мирних маршів почали дистанціюватися від “зелених”, які колись були їхнім важливим союзником. Надзвичайно великим є розчарування, викликане тим, що багато членів червоно-зеленого уряду, які свого часу брали участь у мирних маршах, сьогодні підтримують участь німецьких солдатів в операціях за межами країнами. Отже, цього року протест пацифістів спрямовано також і проти політики нинішнього кабінету міністрів. Як і раніше учасники мирного руху вимагають направити мільярди, що витрачаються на озброєння,.на реалізацію цивільних проектів.

Цього року мирний рух у Німеччині отримав несподівану підтримку від колишніх ендеерівських комуністів – Партії демократичного соціалізму. Ще торік ПДС критикувала пацифістів за те, що їхні протести спрямовані проти всього й кожного. Тепер, незадовго до парламентських виборів, Партія демократичного соціалізму вирішила переманити на свій бік розчарованих виборців соціал-демократів та “зелених”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG