Це засідання мало відбутися ще в листопаді минулого року. Але важко було організувати зустріч прем’єрів, тому все відкладалося так довго. Основним питанням українсько-польської зустрічі третього червня були перспективи участі України в міжнародних інтеграційних процесах. Зокрема йшлося про співробітництво у банківській сфері, у галузі стандартизації, в паливно-енергетичному секторі, на транспорті. Обговорювали також проблеми транскордонного та міжрегіонального співробітництва. Якщо говорити про результати , то може,найголовнішим було узгодження сторін стосовно вступу України в Світову Організацію Торгівлі. Як відомо, проблема підписання протоколу про доступ польських товарів та послуг на український ринок розв’язувалася доволі складно. Це було пов’язане з майбутнім членством Польщі в Європейському Союзі. Виявилося, що переговори, які тривалий час вели Київ та Варшава, попросту втратили актуальність, оскільки суб’єкт переговорів уже повинен бути Брюссель, а не Варшава. Тепер найскладніше – уже позаду. 25-26 червня домовленості між Польщею та Україною стосовно тарифів будуть врегульовані у контексті статті 18 угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Союзом. Про це домовлено третього червня у Жешуві.
На зустрічі у Жешуві йшлося про використання європейських програм технічної допомогти для розбудови польсько-української прикордонної інфраструктури. Польську сторону цікавили можливості повернення доступу польських будівельних фірм на український ринок. Важливою позицією досягнутих у Жешуві домовленостей є використання польського досвіду страхування експортних кредитів. Під цю справу американське агентство “Дім Свободи” надало грант. Проект називатиметься “Використання польського досвіду у справі страхування експортних кредитів від торгового і політичного ризиків. Цей проект буде реалізовуватися на засадах консультативної допомоги збоку польських фахівців українському міністерству економіки та європейської інтеграції. Долучитися до цього проекту пообіцяв і польський фонд “Знати як”.
Відбулася також презентація проекту техніко-економічного обґрунтування будівництва нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ. Словом, в економічній сфері все було гаразд. Складніше виявилося в так званій сфері гуманітарній. Виступаючи на прес-конференції ,прем’єр Польщі Лєшек Міллєр сказав дослівно так : “ Польська сторона висловлює жаль що досі не вирішене питання польського військового цвинтаря у Львові”. Зі свого боку прем’єр Кінах зміг лише підтвердити – так, проблему не розблоковано. Але про неї будуть говорити вже цього місяця тут же, у Жешуві, президенти Польщі та України