Доступність посилання

ТОП новини

У Страсбурзі знову говоритимуть про справу Гонгадзе


У Страсбурзі знову говоритимуть про справу Гонгадзе

Прага, 24 червня 2002 року - 24 червня у Страсбурзі розпочалася літня сесія Парламентської Асамблея Ради Європи. За коментарем я звернулася до доповідача цієї організації, яка займається Україною. Ганне Северинсен повідомила, що на порядку денному нинішньої сесії немає українського питання. У Раді Європи вирішили дати час Верховній Раді налагодити роботу і тому доповідачі підготують новий звіт про стан демократії в Україні на початку осені. А вже у січні наступного року його обговорюватиме весь парламент Ради Європи.

Тим часом у вівторок у Страсбурзі Ганне Северинсен і вдова журналіста Гонгадзе Мирослава мають зустрітися з генеральним секретарем та президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи. Вони знову порушують питання про міжнародну комісію у справі Гонгадзе. Переговори про створення такої комісії на рівні виконавчих структур Ради Європи тривають вже не перший місяць, але наразі безрезультатно. Я запитала в Ганне Северинсен хто ж ставить палиці в колеса такому розслідуванню?

"Нелегко побачити, що ж тут відбувається. Виглядає, чинить перепони українська сторона. Представники України намагалися пояснити, ще не виконано якихось формальних речей. Україна також каже, що чекає поки створення комісії підтримають інші держави. Якщо члени Ради Європи проявлять таку ініціативу, то буде дуже добре. Сподіваюся, що Комітет Міністрів Ради Європи знайде вихід із цього глухого кута."

Пані Северинсен, Ліберальна партія, до якої ви належите, входить до правлячої коаліції у Данії. Чи зверталися Ви за підтримкою до міністерства закордонних справ Данії?

"Звісно, я спілкувалася з нашим посольством. Гадаю, що ми робитимемо все в наших силах. Але я непевна, чи Данія має відповідних експертів. Можливо їх зможе надати Великобританія чи якась інша, більша країна. Але я робитиму все від мене залежне."

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG