Доступність посилання

ТОП новини

Канадський шериф коментує затримання українського літака АН-124 у провінції Ньюфаундленд


Сергій Куделя Канадський шериф коментує затримання українського літака АН-124 у провінції Ньюфаундленд

Вашингтон, 2 липня, 2003 року - Вчора Агенція “Франс Прес” поширила повідомлення про затримання українського літака АН-124 у місті Гус Бей, розташованого в канадійській провінції Ньюфаундленд. Літак здійснював перевезення техніки для італійських військово-повітряних сил, що беруть участь у щорічних військових тренуваннях НАТО на острові Лабрадор. Рішення про затримання українського літака було прийняте федеральним судом Канади в суботу в відповідь на позив компанії “TMR Energy Limited” проти Фонду Державного Майна України.

За твердженням компанії, представництво якої розташоване у Квебеку, Фонд Держмайна винен їй 62 мільйони доларів за участь у модернізації нафтопереробного заводу “Лінос” Луганської області. Контракт із західною компанією, виконання умов якого вона домагається, був укладений ще 10 років тому. Фонд Держмайна відкидає ці звинувачення як безпідставні. Про подробиці затримання українського літака розповідає наш вашингтонський кореспондент Сергій Куделя.

Сергій Куделя

Минулої суботи український літак АН-124 мав вилетіти додому із маленького канадійського містечка Гус Бей, однак цьому, несподівано для екіпажу літака, перешкодили правоохоронці з офісу шерифа міста. Посилаючись на рішення федерального суду, вони взяли літак під варту. Про причини таких затримання українського літака розповідає в інтерв’ю для Радіо “Свобода” шериф міста Девід Джоунз.

Девід Джоунз

Ми отримали ордер від Федерального Суду Канади з приводу справи між компанією “TMR Energy Limited” та Фондом Держмайна України. На підставі арбітраційного рішення, яке було зареєстроване в канадійському суді, ми отримали минулої п’ятниці інструкції від юридичної фірми міста Монреаль та відповідальної особи пана Річарда Деганьє, діяти відповідно до судового одеру – тобто затримати літак АН-124 в аеропорті Гус Бею. Близько 11 години ранку наступного дня ми виконали ці інструкції”.

За словами шерифа, український екіпаж проявив холоднокровність під час інциденту.

Девід Джоунз

Вони були здивовані нашими діями, і я це розумію. Наврядчи хтось не був би здивований на їх місці. Разом з тим, вони не чинили жодного опору нашим діям і співпрацювали з нами. Причини затримання літака не мали нічого спільного з його екіпажем, тому вони на свободі і можуть робити все, що їм заманеться (звісно, в рамках законів Канади).

Зараз екіпаж ще досі знаходиться в місті Гус Бей, очікуючи на розв’язання конфлікту. Однак, за словами шерифа, чітку дату цього назвати не зможе поки що ніхто.

Девід Джоунз

Сторони конфлікту можуть дійти згоди, і я можу отримати вказівку відпустити літак вже найближчими годинами. Чи переговори між сторонами можуть затягнутися, і вони вирішать передати цю справу на розгляд Федерального Суду. В кінцевому випадку, компанія, яка надала позив, може звернутися до нас із проханням передати літак на продаж.

Ми здійснювали такі продажі на прохання кредиторів раніше, і треба буде пройти певну процедуру. Однак поки що зарано говорити про це.

Український “Руслан” й досі знаходиться під арештом в аеропорті міста Гус Бей, і законодавство Канади не обмежує часові рамки його перебування там. Останній раз схожий арешт у провінції Ньюфаундленд було здійснено 5 років тому. Тоді, затриманим виявився канадський літак.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG