Загалом дводенна зустріч має охопити широке коло питань, включно, наприклад, зі становищем у Придністров’ї, до вреґулювання якого долучена й Україна, сказав для радіо “Свобода” керівник відділу політики та преси й інформації Представництва Європейської комісії в Україні Стефен Сковман: «Гадаю, порядок денний буде цікавий. Перша його частина стосуватиметься розширеної Європи і розширення ЄС. Ми говоритимемо про створення Плану дій для України, про реґіональну й прикордонну співпрацю».
Та ці євросоюзівські пропозиції не заспокоюють українських урядовців, які побоюються неґативних наслідків для України від розширення ЄС. Перші з цих наслідків настали вже нині: майбутні члени Євросоюзу позапроваджували щодо громадян України візи.
ЄС визнає, що його розширення зацікавило Україну, каже Стефен Сковман: «Ми говоритимемо про розширення ЄС і його наслідки. Ви знаєте, що Україна непокоїться, що можуть настати неґативні наслідки від розширення, – і ми хотіли б відверто сказати, що ми так не думаємо».
Як один із прикладів представник Єврокомісії назвав те, що імпортні тарифи на українські товари в ЄС будуть нижчі, ніж їх мають сусіди України нині, поки вони ще кандидати на вступ. Про те, що при цьому скасовується ціла низка угод про вільну торгівлю з цими країнами, він не згадав.
Та й про прагнення України вступити до ЄС хоча б асоційованим членом, якщо не повноправним, Стефен Сковман відповів: «Перше, що треба зробити, це, гадаю, визнати: хоча ми й не вважаємо, що це може статися, та ми маємо реальне завдання: вести мову про те, які, на нашу думку, будуть наслідки…» За його словами, найкраще було б розповісти Україні, як було в перебігу попередніх розширень ЄС, що ставалося тоді з новими сусідами щойно розширеного Євросоюзу тощо, це, вважає представник Єврокомісії, була б добра модель для київської зустрічі.