Доступність посилання

ТОП новини

Президент Грузії Михаіл Саакашвілі прибув з офіційним візитом до Києва. Політичний бомонд України по-різному ставиться до автора "оксамитової революції" в Тбілісі.


Сергій Кисельов

Київ, 26 квітня 2004 - У понеділок увечері до Києва з офіційним візитом до Києва прибув Президент Грузії Михаіл Саакашвілі. Заплановані його зустрічі з Президентом України, з прем’єр-міністром, з міністром закордонних справ, лекція в Інституті міжнародних відносин. Разом з тим у грузинського лідера давні й добрі стосунки з представниками української опозиції.

Нинішній візит до Києва Михаіла Саакашвілі принципово відрізняється від його останніх відвідин міста, в якому майбутній Президент Грузії 1990 року здобув вищу правову освіту на факультеті міжнародних відносин державного університету імені Шевченка. Торік у середині грудня тоді ще кандидат у президенти Грузії Михаіл Саакашвілі прибув до української столиці з приватним візитом. Тут він від імені грузинського політичного об''єднання "Єдиний національний рух" підписав угоду про співпрацю з "Нашою Україною". Офіційні особи з ним не зустрічалися. Більше того, на думку експертів, Президент Грузії нажив у Києві чимало впливових недоброзичливців після того, як торік публічно заявив, що наступним Президентом України буде Віктор Ющенко.

Але зараз, схоже, Михаіл Саакашвілі приїхав до України на запрошення Президента Леоніда Кучми налагоджувати стосунки саме з офіційною владою. Наразі під час перебування в Брюсселі на початку квітня він зробив заяву, якою вельми дипломатично засвідчив свою готовність дружити сьогодні не лише з українською опозицією.

"Я глибоко переконаний, що хто б не перебував при владі в Україні, він матиме хороші стосунки з Грузією. Звичайно, чим швидше розвиватиметься Україна, тим краще це буде для всього регіону. Тому що Україна може справді стати регіональним лідером, може справді стати регіональною наддержавою. І чим сильнішими ставатимуть демократичні засади в Україні, чим швидше тут відбуватимуться реформи, тим вірогідніше ми матимемо на наших теренах державу, що зможе перетворитися на головного гаранта безпеки для цілого регіону відповідно до європейських стандартів інтеграції та демократії", – наголосив Президент Грузії Михаіл Саакашвілі.

Деякі експерти подейкують, що основною метою візиту Михаіла Саакашвілі є обережні переговори щодо того, якою буде позиція України в разі можливої ескалації грузино-аджарського конфлікту. Ось як на прохання радіо "Свобода" прокоментував цю ситуацію голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенка:

"Це важлива тема переговорів. Тому що ви знаєте, завжди ( і в часи Шеварднадзе )Україна займала позицію прогрузинську в сенсі збереження цілісності Грузії як держави. І ніколи не підтримувала сепаратистські настрої. Я думаю, що ця генеральна лінія буде збережена. Тому що цілком очевидно, що якщо вже Росія стає більш обережною з точки зору прямої фінансової і військової підтримки, скажімо, Аджарії, Україна ніколи таку позицію не займала. І Україна мусить зробити все, щоб відновлення спокійної прогнозованої ситуації на території всієї Грузії відбулося якнайшвидше".

На думку спостерігачів, цього разу грузинському Президентові, можливо, доведеться у Києві бути обачливішим у спілкуванні з представниками опозиції. Ось що відповів другий секретар посольства Грузії в Україні Василь Бабунашвілі на запитання радіо "Свобода" про те, чи зустрічатиметься Михаіл Саакашвілі у Києві з Віктором Ющенком:

"Ви знаєте, згідно з офіційною програмою, це, наприклад, не розписано. Але цього також неможливо виключити. Тому що пан Ющенко – представник Верховної Ради. Так що якщо відбудеться така зустріч, у цьому ми також нічого страшного не бачимо".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG