Доступність посилання

ТОП новини

Президент Кучма вважає, що завдяки йому Україна рухається правильним курсом.


Марина Пирожук

Київ, 23 серпня 2004 - Президент України Леонід Кучма вважає, що нинiшня виборча кампанiя містить в собі колосальний шанс для пiдвищення рiвня демократiї в Українi. Про це він заявив сьогодні у Києві, виступаючи на торжествах з нагоди 13-ї рiчницi Незалежностi України. Кучма також назвав перебільшеними побоювання західних спостерігачів стосовно демократичності президентських виборів в Україні , наголосивши при цьому , що владні структури покликані забезпечити законність проведення виборів. Тим часом кандидат у президенти від опозиції Віктор Ющенко заявляє, що його штаб зібрав уже понад тисячу свідчень про порушення саме владою закону про вибори.

Виступаючи на торжествах з приводу 13-ї річниці Незалежності Леонід Кучма наголосив, що найбільшим здобутком України за цей час є сама незалежність і свобода. Кучма також вкотре нагадав, що завдяки обраному ним політичному курсу українці відчули свободу, яка далася без крові та війни.

Леонід Кучма

Нагадаю, що і 1994 і 1999 року йшлося про вибір не тільки і, навіть не стільки конкретної особи на найвищу посаду в державі, а скільки політичного курсу, що висувався цією особою.

Нещодавно соціологи пропонували громадянам України перелік із кількох десятків найважливіших цінностей, які може сповідувати людина. Найвищий бал отримала графа “Свобода”.

Для всіх нас свобода – це передовсім свобода народу, до якого волею Всевишнього тобі випало належати, бо не може бути вільною людина, якщо нація не вільна.

Україні посміхнулась фортуна – вона здобула незалежність, якщо можна так сказати в порядку звільнення від комунізму, при чому одночасно з Росією. Якби сталося інакше, якби все пішло так, як мріяли або припускали багато борців за волю України ХХ і попередніх століть, то не обійшлося без великої крові.

Марина Пирожук

Про економічну та соціальну свободу українців в дослідженнях соціологів Кучма не згадував. Говорячи про вибори, Президент зазначив, що Україна проводить четвертий раз вибори глави держави, і як і у всіх попередніх випадках, вона продемонструє свою здатність провести їх у відповідності до закону.

Нинішня виборча кампанія, за словами Кучми, містить в собі колосальний шанс для підвищення рівня демократії в Україні. У цьому зв’язку він згадав про політичну реформу, яка за його словами, дає великий шанс для демократичного підйому країни.

Кучма також зазначив, що прогнози іноземних спостерігачів про виборчі землетруси в Україні виявилися перебільшеними. Він наголосив, що результати виборів президента визначить сам український народ. А владні структури забезпечать законність виборів.

Тим часом кандидат в президенти Вiктор Ющенко заявляє, що в його передвиборному штабi вже зiбрано понад тисячу свiдчень про порушення саме владою закону про вибори президента, i щодня продовжують надходити по 5-10 таких свiдчень.

Про порушення виборчого законодавства владою і зокрема кандидатом у президенти від влади говорять також і в Комітеті виборців України та інших неурядових інституціях. Говорить представник КВУ Олександр Черненко.

Олександр Черненко

Щодо зловживання під час початку виборчої кампанії, то в основному, ми бачили, звичайно, певну перевагу одного з кандидатів в ЗМІ. Це не завжди було проплачено з виборчого фонду.

Так само є порушення на етапі вже агітаційної кампанії. Дуже часто дезінформують виборців, видаючи, можливо, певні дії уряду, які він мав виконувати своїми посадовими обов’язками, і подають це, як заслугу одного з кандидатів. Це є ведення в оману виборців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG