Доступність посилання

ТОП новини

Україна може стати прикладом для сусідів – огляд преси.


Марія Щур

Прага, 21 вересня 2004 – Вибори в Україні можуть показати, чи політична свобода спроможна вижити на пострадянських теренах, особливо після того, як Президент Володимир Путін оголосив про згортання демократії у сусідній Росії, вважає автор редакційного коментаря, котрий публікує американський щоденник “Wall Street Journal”. Тим часом британське ділове видання “Financial Times” звертає увагу на економічний бік справи і говорять, що чесні вибори відкриють двері в Україну численним іноземним інвесторам, які вже давно чекають стабілізації українського політично життя.

На думку газети “Wall Street Journal”, вибори в Україні набули ще більшого значення після того, як президент Володимир Путін, за словами газети «оголосив капут» демократії в Росії. Як вважає автор редакційного коментаря, Захід та Росія мають різні інтереси в Україні. З досвіду Грузії президент Путін знає, що демократичні сусіди тяжіють до Заходу. Президент Кучма також тяжів до НАТО та ЄС, поки його не почали переслідувати корупційні та інші скандали, нагадує “Wall Street Journal”. От тоді-то, мовиться у редакційному коментарі, президент Росії і відкрив обійми для президента Кучми, а нинішнім літом вже майже схвалив і його наступника, якого Кучма сам собі обрав.

Як зауважує “Wall Street Journal”, Захід не може собі дозволити легковажити Україною. За словами одного з експертів, ця країна є «ключовою в арці» західної стратегії стабілізації всього регіону.«У Білорусі на наступних сміховинних «виборах» президент Олександр Лукашенко наступного місця оголосить себе практично пожиттєвим президентом. А всі п’ять республік Центральної Азії, за винятком Грузії на Кавказі, є автократичними. Тож пан Путін добре вписується у цю пострадянську компанію», - наголошує “Wall Street Journal”.

Захід, на думку газети, може заохотити до більшої демократії. США за допомогою економічних та воєнних заходів, а ЄС за допомогою перспективи членства. Чесні вибори в Україні могли б допомогти їй досягти успіху, спираючись на останні економічні досягнення і зробили б Україну політично більш зрілою.

Про те, що президентські вибори в Україні є певним вододілом і для економічного розвитку країни, говорить і київський кореспондент британського ділового щоденника “Financial Times”. На його думку, багато західних інвесторів чекають на можливість прийти на український ринок, але їх відлякує нестабільна політична ситуації.

Хоч прем’єр - міністр Віктор Янукович і запевняє його в бажанні покращити умови для ведення бізнесу в Україні, потенційні інвестори пов’язують оздоровлення бізнесового клімату з перемогою на виборах реформатора Віктора Ющенка. Якщо ж нинішньому президентові Леоніду Кучмі вдасться просунути свій план конституційної реформи, що відсуне можливість зміни уряду аж до 2006 року, то інвесторам доведеться ще зачекати, пише “Financial Times”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG