Доступність посилання

ТОП новини

Черги на українсько-польському кордоні.


Галина Терещук

Львів, 24 лютого 2005-го року - На кордоні з Польщею знову з’явилися довжелезні черги. Тепер, щоб потрапити у сусідню державу, українцям потрібно простояти в автомобільній черзі близько 10 годин. Чим спричинена ця ситуація на українсько - польському кордоні?

Михайло, підприємець з Городка, український пропускний пункт перетнув, простоявши 8 годин. Відколи український уряд оголосив війну контрабанді, він сам почав тричі на тиждень їздити на польські гуртівні за товаром для власної крамниці. На 200 євро провозить промисловий товар без сплати мита, за продукти треба платити. Раніше Михайло купував усе необхідне в Україні. Адже польський товар сюди перевозився контрабандою, за якою, за словами Михайла, стояли високі посадовці Львівщини.

Михайло розповів, що уже тиждень черги на кордоні не зникають: --На мій бізнес впливає те, що українські митники не пропускають з товаром з Польщі, не можу нічого перевезти з продуктів, навіть телевізор не перевезеш без сплати мита. Хоча за законом можу.

За словами Михайла, якщо найближчим часом український уряд не перегляне розмір мита на ввезення товарів з-за кордону, тобто, не зменшить його, то ціни й далі зростатимуть в Україні. Уже на продукти і техніку вони стали вищі. Помітно меншає товарів на полицях у львівських крамницях. Водночас невдоволені й польські підприємці. Вони втратили постійних клієнтів, на гуртівнях псуються продукти.

--Щоб не було хабарів, треба зробити нормальне мито, аби люди їхали - і держава матиме в бюджет, і люди будуть задоволені по обидва боки кордону.

Інші люди на кордоні пояснювали черги посиленням контролю на польській стороні.

--Поляки дуже погано пропускають. --Поляки довго перевіряють, кожну машину вводять у комп’ютер.

Прикордонники Західного регіонального управління причиною виникнення черг на кордоні вважають те, що з 14 лютого польська сторона ввела комп’ютерну систему, і тепер, окрім прикордонників, ще й митники вводять усю інформацію про авто і товар, який ввозиться на територію Польщі. Якщо раніше за годину польська сторона пропускала до 100 авто з українського кордону, то нині наполовину менше.

Водночас при в’їзді з Польщі в Україну черг немає, але тут уже українці мають проблеми із митниками.

--Везеш інколи трохи якогось сала чи ковбаси - і тебе не пропускають, а поруч спокійно проїжджає завантажена цими продуктами машина. Як це назвати?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG