Доступність посилання

ТОП новини

Як виведення контингенту з Іраку вплине на міжнародну репутацію України?


Марія Щур

Прага, 2 березня 2005 – Вивід українського контингенту з Іраку не має зашкодити ані українському іміджу серед союзників, ані самій коаліції. Так оцінюють рішення уряду західні оглядачі. На їхню думку, дії України логічні та відповідальні.

Рішення про вивід українського контингенту з Іраку не було несподіваним для західних політиків та міжнародних оглядачів. За словами редактора британського аналітичного видання Jane''s Defense Weekly Пітера Фельстеда, це рішення було логічним і виправданим:

«Гадаю, це було розумним кроком. Жодна країна не має бажання чи можливості, за винятком хіба що американців, тримати свій контингент в Іраку без обмеження терміну. А для менших учасників коаліції мати кінцеву мету та кінцевий термін дуже потрібно. Вони повинні мати можливість сказати своєму народові: ми внесли свій внесок, надіслали туди своє військо, але настав час повертатися назад».

На відміну від інших оглядачів, Пітер Фельстед вважає, що завчасне попередження президента Ющенка та узгодженість дій України з партнерами дала їм можливість підготуватися до цього: «Відбудеться ротація. Українські військові діють у взаємодії з польськими силами. І коли президент Ющенко говорив про вивід війська, він казав, що буде діяти узгоджено з партнерами, з тим щоб не зашкодити ані коаліції, ані її погляду на участь України».

Тим часом Польща, яка контролює сектор, в якому діють українські військові, планує зміну масштабу та характеру своєї власної місії в Іраку. Про агентству Associated Press заявив заступник міністра оборони Польщі Боґуслав Залеський. За його словами, Польща планує зміни в своєму контингенті, які вона обговорює зі Сполученими Штатами та урядом Іраку. Польський урядовець сказав, що замінити українців, які мають «великий контингент і відіграють важливу роль», буде «дуже складно».

Польща, за його словами, планує залишити своїх військових в Іраку принаймні до кінця року, поки не спливе термін мандату ООН на присутність іноземного війська в Іраку. А до того часу поляки планують переключитися з патрулювання на підготовку і тренування іракських сил безпеки, сказав заступник міністра оборони Польщі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG