Доступність посилання

ТОП новини

США оголосили про початок програм академічного обміну для українців.


Богдана Костюк

Київ, 29 вересня 2005 - Понад двісті українських науковців, студентів, публіцистів, письменників та більш як чотири тисячі старшокласників упродовж тринадцяти років існування програм академічного обміну уряду США отримали змогу вчитись і займатися дослідженнями за океаном. Про це йшлося 29-го вересня на прес-конференції у Посольстві США у Києві - з нагоди початку нового щорічного конкурсу програм академічного обміну для українців.

Випускниця київського Національного аграрного університету Тетяна Стефановська, перебуваючи у Сполучених Штатах, розробила методику викладання навчального курсу “стале сільське господарство”:

“За програмою Фулбрайта я навчалась і проводила дослідження у відомому університеті Каліфорнії – він міститься у місті Девісі. А займалась я тим, що розробляла свій курс, який потім почала читати у своєму університеті. І дуже важливим, що відбулося зі мною у той час, це те, що я змогла зустріти однодумців –професорів, які стажувалися за американськими програмами. І після повернення я змогла більше займатися громадською діяльністю. Тобто, вже не тільки працювати, як викладач, але і впроваджувати ідеї сталого сільського господарства у неформальній освіті”.

Запропоновані урядом США науково-освітні програми дозволять українським школярам – старшокласникам провчитись один рік в американській державній середній школі, а студентам українських вузів – провести навчальний рік у коледжі чи університеті США. Крім того, американська сторона пропонує програми магістерських стипендій імені Маскі, а програма імені сенатора Фулбрайта – гранти для навчання на магістерському рівні та проведення наукових досліджень у галузі гуманітарних і суспільних наук.

До речі, цей навчальний рік – ювілейний для Фулбрайтівської програми – їй виповнюється шістдесят років.

Марта Богачевська - Хом’як, адміністраторка програми:

“Три роки тому ми дістали можливість розпочати програму обміну аспірантами, у нас є і американський аспірант, і випускник з України. Це є програма, яка уможливлює американським студентам й аспірантам приїхати сюди, а вашим поїхати туди. Також ми маємо нову програму на молодих викладачів. Можуть бути старші викладачі, - але люди, які не мають кінцевого наукового ступеня”.

Аташе з питань культури американського Посольства Ліза Хейді до цього додала:

“Учасники обмінних програм не лише мають можливість покращити свій професійний рівень. У них є змога відчути суспільство і культуру нашої країни. Для молодих людей програми обміну стали тим досвідом, який змінив їхні життя. У теперішньому все більше глобалізованому світі порозуміння стає важливішим, ніж будь-коли (раніше). І пропоновані програми дозволяють долучитися до діалогу і співпраці, що допоможе позбутися бар’єрів і творити на засадах спільних цінностей. Вони допомагають навести мости міжнародного співробітництва”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG