Доступність посилання

ТОП новини

Експерти вказують на недоліки на німецьких стадіонах.


Надія Кандиба Німеччина, 11 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - На дванадцяти німецьких стадіонах, де цього року відбуватиметься чемпіонат світу з футболу, експерти помітили низку недоліків. Про це йдеться у дослідженні незалежного фонду “Варентест” – найвпливовішої у Німеччині структури, яка спеціалізується на перевірці товарів та послуг на їхню якість. Вартим уваги є те, що серед стадіонів із серйозними вадами - два, на яких гратиме й українська збірна. Це Берлін та Лейпциг.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфґанґ Шойбле закликав не впадати в істерику через оприлюднення результатів дослідження фонду “Варентест”. Водночас він висловив подяку за інформацію стосовно недоліків на стадіонах. Результати експертизи оптимістичними не назвеш. Чотири стадіони спеціалісти занесли до розряду об”єктів із серйозними проблемами. Це майданчики у Берліні, Лейпцигу, Кайзерслаутерні та Ґельзенкірхені. У Берліні та Лейпцигу має грати також українська збірна. На чотирьох стадіонах – у Мюнхені, Ганновері, Нюрнбергу та Кьольні – експерти помітили незначні недоліки. До речі, українці гратимуть і в Ганновері.

Фонд “Варентест” критикує передусім те, що стадіони недостатньо оснащені на випадок паніки. Експерти критикують передусім те, що за надзвичайної ситуації вболівальники не зможуть скористатися для порятунку великим внутрішнім простором стадіону. Виступаючи на прес-конференції в Берліні, представник фонду “Варентест” Хольґер Бракеман пояснив:

“І після перебудови Олімпійського стадіону в Берліні залишилася канава завглибшки три метри, яка відділяє трибуни від поля. Глядачам Центрального стадіону в Лейпцигу для того, щоб, рятуючись від небезпеки, можна було втікти на поле, слід спочатку подолати 90-сантиметрову стіну, а потім стрибнути з висоти три метри 40 сантиметрів”.

До речі, норми ФІФА теж передбачають можливість втечі вболівальників на поле, але водночас футбольна федерація вважає прийнятними й альтернативні шляхи, які ведуть за межі стадіону. На інших стадіонах серед недоліків експерти з фонду “Варентест” називають невідповідність нормам протипожежної безпеки, а також такі деталі, як нерівномірність сходинок, що у разі паніки або масової втечі може стати причиною спотикання людей. Організатори, однак, подякувавши за інформацію, відхилили закиди в тому, що німецькі стадіони недостатньо підготовлені до футбольної першості. Голові Організаційного комітету Францу Беккенбауеру увірвався терпець: він порадив фонду “Варентест” “обмежитися перевіркою на якість олії та пилесосів” і не чіпати футбольні стадіони. Стосовно заблокованих виходів на поле генеральний секретар Організаційного комітету Горст Шмітц сказав:

“Безпека – це найважливіший критерій, який слід брати до уваги. Йдеться як про безпеку публіки, але також і про безпеку команд. Гравців треба захистити від того, щоб на поле вискакували вболівальники”, - сказав Шмітц.

Франц Беккенбауер переконаний, що якби й раніше “лунало бурчання” на кшталт того, що нині можна почути від фонду “Варентест”, то Німеччину б ніколи не обрали країною-організатором чемпіонату світу з футболу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG