Доступність посилання

ТОП новини

Палата Представників США скасувала поправку Джексона-Веніка щодо України.


Сергій Куделя Вашингтон, 8 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Палата Представників США ухвалила законопроект, який знімає з України поправку Джексона-Веніка, що обмежувала торговельні відносини між Україною та США. Сенат США вже підтримав скасування цієї поправки у листопаді минулого року. Під час обговорення у Вашингтоні конгресмени називали своє рішення визнанням демократичних змін в Україні за останній рік та сигналом солідарності із демократичними силами напередодні парламентських виборів.

Сорок п’ять хвилин тривало обговорення у Палаті Представників законопроекту, ухвалення якого вже п''ятнадцять років домагається українська громада у США. У виступах конгресмени звертали увагу на прогрес української влади у сфері дотримання прав людини та у забезпеченні демократичності виборчого процесу напередодні парламентських виборів. Конгресмен від штату Меріленд Бен Карден навів свої особисті враження від подорожі до України після Помаранчевої революції:

“Я був вражений готовністю нового українського керівництва консолідувати демократію, сприяти дотриманню прав людини та модернізувати економіку. Я вважаю, що Конгрес повинен продемонструвати підтримку реформам в Україні ухваленням законопроекту, який би надав Україні статус постійних нормальних торговельних відносин зі США і таки чином наблизив би її ще на один крок до вступу у СОТ”.

Як відзначив інший конгресмен зі штату Ілінойс Карл Левін, підписання цього тижня двостронного протоколу про доступ на ринки товарів та послуг також свідчить, що США готові встановити постійні торговельні відносини з Україною.

“Сполучені Штаті підписали з Україною договір щодо вступу до СОТ. Він є цілком задовільним і вигідним. Це також сприятиме економічним реформам в Україні та еволюції демократії у цій державі”.

За зняття з України поправки Джексона-Веніка виступив і конгресмен Том Ланотс, який довгий час чинив спротив ухваленню такого рішення. Він навів випадки антисемітських заяв керівництва МАУП, і висловив задоволення тим, що українське керівництво жорстко їх засудило:

“Я із задоволенням повідомляю своїм колегам, що хоча ця жахлива проблема ще остаточно не вирішена, за останні декілька місяців український уряд здійснив декілька позитивних кроків, і через це я готовий підтримати зняття з України дії поправки Джексона-Веніка. Водночас я закликаю українське керівництво позбавити цей так званий університет ліцензії на діяльність. Він ганьбить нову Україну та цивілізований світ”.

Після ухвалення законпроекту Палатою Представників, конгресмени та сенатори повинні зібратися на погоджувальну раду, щоб остаточно затвердити текст резолюції. Після цього він буде направлений до Білого Дому на підпис президента США.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG