Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко наголосив Меркель на своїй меті – здобути Україні членство в Євросоюзі


Президент України також зазначив у четвер після переговорів із Канцлером Німеччини в Берліні, що мета вступу України до ЄС і НАТО є «визначальною позицією» української зовнішньої політики. Сьогодні - другий день візиту Президента Ющенка до Німеччини. Віктор Ющенко відвідає меморіал на території колишнього концтабору Флоссенбюрґ, де в роки Другої світової війни перебував його батько.

Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Берлін, 8 лютого 2007 р.
Президент України також зазначив у четвер після переговорів із Канцлером Німеччини в Берліні, що мета вступу України до ЄС і НАТО є «визначальною позицією» української зовнішньої політики.

Віктор Ющенко заявив, що «не має сумнівів, що Україна стане членом європейських структур», хоча визнав, що цей процес потребуватиме певного часу.

За словами Президента час вступу України до НАТО залежить насамперед від загальнонаціональних пріоритетів: «Треба пройти етап порозуміння в суспільстві, відчути, що це загальнонаціональний пріоритет, а не спекуляція».

Під час вчорашньої зустрічі з канцлером Німеччини сторони обговорили співпрацю в енергетичній галузі. Віктор Ющенко: “Україна розуміє свою важливу роль у формуванні енергетичної політики безпеки у Європі, відповідально до неї ставиться. Хочу підкреслити, що Україна віддано відноситься до зобов’язань енергетичної хартії, вона їх завжди виконувала, як виконувала і в минулому році, і в позаминулому. Я розумію, наскільки сьогодні важливі колективні зусилля у формуванні безпеки у цьому економічному секторі”.

У відповідь Анґела Меркель, країна якої нині головує в Євросоюзі, сказала: «“Ми з німецького боку всіляко підтримуємо реформи та трансформаційні процеси в Україні. Ця підтримка займає широке місце у наших відносинах. З нашого досвіду ми знаємо, що демократичні зміни відбуваються не завжди так просто, як хотілося б. Ми хотіли б зробити все можливе, щоб забезпечити успішне продовження процесу демократизації й перетворень в Україні».

«Ми хотіли б укласти ширшу угоду про співпрацю з Україною, яка дала б чітко знати, що ми хочемо ще зміцнити вже й так міцні зв’язки», — додала Меркель.

Євросоюз наразі пропонує Україні тільки угоду про тісніші економічні й політичні зв’язки в рамках Європейської політики сусідства, але не членство. Переговори про цю угоду про партнерство і співпрацю почалися в вівторок за активної участі Німеччини.

«Коли (цю майбутню угоду) буде втілено, подивимося, як виглядатимуть наступні кроки», — сказала німецька керівниця. Вона також високо оцінила надійність України як транзитної країни для енергоносіїв.

Президент Віктор Ющенко перебуває у Німеччині з триденним візитом.

Сьогодні, у другий день візиту до Німеччини Президента Ющенка відвідав меморіал на території колишнього концтабору Флоссенбюрґ, де в роки Другої світової війни перебував його батько. Президент поклав вінок до меморіальної дошки загиблим українцям на «Площі націй» і хвилиною мовчання вшанував пам’ять загиблих.

У суботу, під час Мюнхенської конференції з питань політики безпеки Ющенко планує зустрітися з Генеральним Секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером та з мiнiстром оборони США Робертом Ґейтсом.

Матеріали до теми:

• Назарбаєв у Берліні – званий гість, якому доводиться чути не тільки компліменти. • «Європейський канцлер» Анґела Меркель має для світу багато ідей. • Німецька преса: Часи панібратства у відносинах із Росією минули. • Візит канцлера Німеччини до Росії – у центрі уваги енергетична політика. • Німеччина хоче розширити співпрацю з країнами Чорного моря і Центральної Азії. • Канцлер Німеччини: Росія руйнує довіру до себе.
XS
SM
MD
LG