Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ критикує Україну


Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила сьогодні резолюцію, в якій українське керівництво піддано критиці. Від часу «Помаранчевої революції» 2004 року не були втіленні в життя суттєві реформи, мовиться в документі.


Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила сьогодні резолюцію, в якій українське керівництво піддано критиці.

Від часу «Помаранчевої революції» 2004 року не були втіленні в життя суттєві реформи, мовиться в документі.

Основою протистояння між Президентом Віктором Ющенком та Прем’єром Віктором Януковичем є «швидкі і половинчасті» реформи, які були ухвалені після 2004 року. Ті реформи, на думку ПАРЄ, «не вирішили суттєві питання щодо розподілу влади» і не встановили чіткі «правила гри».

Європейські законодавці закликали українське керівництво вирішити нинішню політичну кризу «швидко, демократично та легітимним способом».

Усі політичні сили в Україні повинні утриматися від упереджених заяв. Асамблея закликає всі політичні сили України удосконалювати Конституцію країни, йдеться в резолюції ПАРЄ.

Асамблея переконана, що 60 днів недостатньо на проведення дострокових виборів, як це передбачають нинішні положення виборчого законодавства. Ці положення також не гарантують нормальних умов для вільних та чесних виборів, йдеться в резолюції.

Асамблея засудила той факт, що правовою системою України зловживають інші гілки влади, а найвище керівництво не виконує рішення судів.

Доповідачка ПАРЄ з питань України Ганне Северінсен зауважила, що багато хто з промовців висловив сумніви щодо того, чи слід покладатися на рішення Конституційного Суду.

«Будемо вдячні, якщо необхідні реформи будуть не лише виконані а також швидко впроваджені», – сказала Ренате Вольвенд співдоповідачка ПАРЄ у справах України.

Під час бурхливих дебатів у ПАРЄ сьогодні, Президент Ющенко та Прем’єр міністр Янукович зазнали критики.

Член української делегації, депутат БЮТу Григорій Немиря назвав резолюцію ПАРЄ щоло ситуації в Україні збалансованою.

За його словами, ця резолюція відбиває позицію Парламентської Асамблеї, що необхідно утриматися від підтримки позиції тієї чи іншої сторони.

Резолюція дає важливу оцінку витоків, причин політичної кризи, зазначив Немиря: «Наголошується, що політична криза стала результатом поспішної, недовершеної конституційної політичної реформи 2004 року, яка готувалася і відбувалася без залучення громадян України. На нашу думку, це відповідає реальності і в цьому сенсі суперечить позиції наших політичних опонентів, зокрема позиції Партії регіонів, на думку яких причиною політичної кризи став Указ Президента від 2 квітня».

Григорій Немиря також назвав важливим той пункт резолюції, який говорить, що дострокові вибори є нормальною практикою в усіх демократичних державах Ради Європи

Матеріали до теми:

• ПАРЄ: політичні лідери України здатні розв''язати конфлікт

• “Двійка всім”: чи вплине на українських політиків резолюція ПАРЄ? • ПАРЄ закликала Україну вирішити конфлікт через вибори або через компроміс • Все крутиться довкола Конституційного суду; Мішель Платіні: «Польща і Україна заслужили цей чемпіонат» (європейська преса) • «…Верховна Рада буде неповноважною» — адвокат Сергій Власенко • Мандатом по парламенту
XS
SM
MD
LG