Доступність посилання

ТОП новини

Сюзанна Станік вважає незаконним своє звільнення з посади судді Конституційного Суду


Вона запевняє, що не порушувала присяги, а указ Президента про її звільнення «не ґрунтується на відповідній процедурі». За законом про Конституційний Суд, нагадала Станік, питання про порушення присяги спочатку повинна розглянути спеціальна комісія і передати свої висновки до Верховної Ради, яка й вирішує питання про звільнення. Водночас вона визнала, що за 126-ю статтею Конституції, на яку посилається в указі Президент, встановлено, що суддів Конституційного Суду звільняє той орган, який їх призначав. Станік не коментувала, чи має закон про Конституційний Суд пріоритет перед Конституцією. Сюзанна Станік стала суддею Конституційного Суду 2004 року за квотою і за указом Президента України.


Вона запевняє, що не порушувала присяги, а указ Президента про її звільнення «не ґрунтується на відповідній процедурі».

За законом про Конституційний Суд, нагадала Станік, питання про порушення присяги спочатку повинна розглянути спеціальна комісія і передати свої висновки до Верховної Ради, яка й вирішує питання про звільнення.

Тому, як сказала Станік у середу ввечері в ефірі телеканалу «НТН», президент «порушив рівновагу».

Водночас вона визнала, що за 126-ю статтею Конституції, на яку посилається в указі Президент, встановлено, що суддів Конституційного Суду звільняє той орган, який їх призначав.

Станік не коментувала, чи має закон про Конституційний Суд пріоритет перед Конституцією.

Сюзанна Станік стала суддею Конституційного Суду 2004 року за квотою і за указом Президента України.

1 травня Президент Віктор Ющенко своїм указом звільнив Сюзанну Станік із посади судді Конституційного Суду через «порушення присяги».

Радник Президента Микола Полудьонний вважає, що голова держави діяв у рамках своїх повноважень, коли звільнив її.

За його словами, Станік порушила присягу судді, коли розголосила таємницю дорадчої кімнати.

Раніше Полудьонний уже заявляв про «достатньо серйозні порушення» з її боку — і про те, що, як сказав радник Президента, вона сама взяла на себе справу про конституційність розпуску парламенту, і про її політичні заяви і поведінку.

30 квітня Президент звільнив іще одного суддю Конституційного Суду з президентської квоти Валерія Пшеничного.

Лідери коаліції назвали такий крок голови держави спробою «паралізувати роботу Конституційного Суду» та «одноосібно узурпувати всю владу в своїх руках».

Про це мовиться у зверненні Віктора Януковича, Олександра Мороза та Петра Симоненка «до народу України, до ПАРЄ, до Європейського Союзу, до всіх міжнародних організацій, до послів, акредитованих в Україні».

Автори звернення звинувачують Президента в «цинічній зневазі» до законів і Конституції України і в «перекресленні всіх демократичних надбань» у державі.

Коаліціянти стверджують, що «дії Президента України сьогодні стають небезпечними для держави та народу», а «Україні загрожує правовий безлад та громадянська війна».

На підставі такої думки вони закликають міжнародну спільноту «негайно втрутитися у ситуацію в країні» і надіслати до України своїх представників, які виконали б посередницьку роль.

Секретаріат Президента і Міністерство закордонних справ переконані, що в міжнародному посередництві в українському внутрішньополітичному конфлікті немає жодної потреби.

Сюзанна Станік до звільнення була суддею-доповідачем у справі про відповідність Конституції першого указу Президента про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів.

Раніше Станік звинувачували в тому, що вона отримувала хабарі. Генеральна прокуратура України заявила, що її перевірка не підтвердила таких звинувачень. Водночас Служба безпеки України повідомила, що має «часткове підтвердження» даних про те, що нерухомого і рухомого майна на суму приблизно в 12 мільйонів доларів отримала останніми роками не сама Станік, а її близька родичка.

Розглянувши ці матеріали СБУ, Генпрокуратура не знайшла в них ознак корупційних дій із боку судді Станік, а натомість порушила кримінальні справи «за фактом тиску» на суддю і «за фактом перешкоджання діяльності» Конституційного Суду.

Відновлений після того на посаді генерального прокурора Святослав Піскун повідомив раніше в середу, що Генпрокуратура розгляне законність звільнення Президентом суддів Конституційного Суду.

При цьому самі укази про звільнення суддів Генпрокуратура не розглядатиме, заявив Піскун.

Заяви Сюзанни Станік і Володимира Пшеничного розглянуть тому, що при їхньому звільненні, можливо, зачеплено їхні права, сказав Святослав Піскун.

За його словами, Станік і Пшеничний у своїх заявах назвали своє звільнення незаконним.

Тим часом ці заяви в Генпрокуратурі «ретельно вивчають».

Матеріали до теми:

• Президент звільнив Сюзанну Станік із посади судді Конституційного Суду. • Лідери трьох коаліційних партій виступили зі зверненням із приводу указу Президента про звільнення вже другого судді Конституційного Суду, призначеного раніше за президентською квотою • Втрати КСУ. Президент Віктор Ющенко звільнив суддю Валерія Пшеничного • Український гаманець: як позначається політична криза на доходах українців? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА) • Як можна побудувати громадянське суспільство в Україні? Інтерв’ю з керівником громадянської компанії “Пора” Євгеном Золотарьовим • Хто кому указ: чи реалізується план розв’язання кризи, запропонований парламентом? • Володимир Литвин: “Звичайно, вибори дострокові відбудуться. Ми будемо брати у них участь…” • Джордж Сорос: «Демократію не можна збудувати революціями» • На вибори з Президентом! Так хоче коаліція • Варіант 1994: Янукович – «ЗА», Ющенко – «ПРОТИ»
XS
SM
MD
LG