Доступність посилання

ТОП новини

Президент України Віктор Ющенко проводить зустріч із Прем’єр-міністром Віктором Януковичем


За словами речниці Секретаріату Президента Лариси Мудрак, наразі немає Указу про подовження легiтимної роботи парламенту на сьогодні. До зустрічі з Віктором Януковичем, Президент вранці проводив зустріч з лідерами Блоку "Наша Україна" В''ячеславом Кириленком, БЮТ Юлією Тимошенко й депутатом Верховної Ради Йосипом Вінським і Секретарем РНБОУ Іваном Плющем та Першим заступником Секретаря РНБО Олександром Турчиновим. Верховна Рада у четвер так і не ухвалила пакету документів, необхідних для дострокових виборів. Сьогодні немає підстав іти до сесійної зали, вважають нашоукраїнці, втім, цілковито не відкидають такої можливості.

Участь у зустрічі також бере секретар Ради національної безпеки і оборони України Іван Плющ. Про це повідомила прес-служба Президента.

За словами речниці Секретаріату Президента Лариси Мудрак, наразі немає Указу про подовження легiтимної роботи парламенту на сьогодні.

До зустрічі з Віктором Януковичем, Президент вранці проводив зустріч з лідерами Блоку "Наша Україна" В''ячеславом Кириленком, БЮТ Юлією Тимошенко й депутатом Верховної Ради Йосипом Вінським і Секретарем РНБОУ Іваном Плющем та Першим заступником Секретаря РНБО Олександром Турчиновим.

Верховна Рада відкрила ранкове пленарне засідання й оголосила перерву.

Про це повідомив перший заступник голови парламенту Адам Мартинюк.

На початку ранкового засідання в залі зареєструвалися 259 депутатів.

У залі засідань відсутні представники опозиційних фракцій блоку Юлії Тимошенко й "Наша Україна".

Верховна Рада у четвер так і не ухвалила пакету документів, необхідних для дострокових виборів. Вечірнє засідання завершили о 20:00. Депутати коаліції заявили про намір продовжити роботу у п’ятницю.

Сьогодні немає підстав іти до сесійної зали, вважають нашоукраїнці, втім, цілковито не відкидають такої можливості. За словами Руслана Князевича: “Президент – все ж таки жива людина, і чаша терпіння його переповнена дуже брутальним та цинічним небажанням коаліції дотримуватися взятих на себе публічних домовленостей. Якщо це питання не буде врегульоване, думаю, що до кінця дня треба очікувати від “Нашої України” досить рішучих дій щодо врегулювання питання вже без коаліції”.

Чи приходити сьогодні до парламенту, Блок Юлії Тимошенко має вирішити зранку на засіданні фракції. Йосип Вінський заявив: “Фракція о 9 годині, і будемо вирішувати, що нам робити далі. Ми за три дні не ухвалили, по суті, жодного рішення для розв’язання політичної кризи. Тому зрозуміло, що слід ухвалювати якісь інші заходи”.

Коаліціянти ж заявляють, що саме на сьогоднішньому засіданні і будуть ухвалені необхідні для проведення дострокових виборів документи. Представник Партії регіонів Михайло Чечетов повідомив: “Ухвалили розумне рішення. Зачекаємо до ранку. О 10 годинні ми починаємо з того, що розглядаємо закон про вибори. Я вам даю слово, що ці закони будуть проголосовані і направлені Президенту”.

У четвер «бютівці» і «нашоукраїнці» подали на реєстрацію до парламенту заяви про складання депутатських повноважень.

У БЮТ та «Нашої України» таких заяв 165.

Опозиція звинувачувала коаліцію у затягуванні з ухваленням законопроектів, необхідних для дострокових виборів. А представники коаліції заявляли, що: спочатку опозиція має написати заяви про складення депутатських повноважень.

Президент Віктор Ющенко у четвер зранку призупинив розпуск Верховної Ради ще на один день. Він вніс зміни до попереднього указу про призупинення розпуску парламенту на 29 і 30 травня, щоб уможливити ухвалення законів, необхідних для проведення дострокових виборів.

На вихідних Президент Ющенко, прем''єр Янукович і спікер Мороз домовились провести дострокові парламентські вибори 30 вересня.

Матеріали до теми:

• Верховна Рада планує ухвалити законопроекти, що стосуються проведення дострокових виборів • У керівника МВС Василя Цушка стався інфаркт. Командувач Внутрішніми військами стверджує, що Цушко просив виділити ресурси для операції «Фортеця» • Айсберг дострокових виборів: надводна і підводна частини (Прямий ефір) • На межі. Хто зриває компроміс? • Хто і для чого «відправляє українських політиків до Африки»? • Хто чи що стоїть на заваді достроковим виборам? (Прямий ефір. Гості Свободи: директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов та виконавчий директор Центру “Софія” Володимир Лупацій.) • Пауза у боротьбі за владу в Україні; Росія повторює в Україні спробу 2004 року; Криза в Україні минула? — Поки що… (європейська преса)
XS
SM
MD
LG