Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович: Коаліція наполягатиме на продовженні роботи парламенту


Про це Прем''єр-міністр України заявив у неділю журналістам під час робочої поїздки до Одеської області. «Звісно, ми наполягатимемо на тому, щоб парламент працював і був працездатним, мав можливість ухвалювати закони. Але як це буде у зв''язку з обнулінням списків і виходом депутатів, мені важко зараз щось говорити...», – зазначив Віктор Янукович. У суботу, 2 червня, з''їзди Блоку Юлії Тимошенко і блоку «Наша Україна» достроково припинили повноваження парламентаріїв, обраних від цих політичних сил. У зв''язку із припиненням повноважень народних депутатів нинішній склад Верховної Ради є нелегітимним.


Про це Прем''єр-міністр України заявив у неділю журналістам під час робочої поїздки до Одеської області.

«Звісно, ми наполягатимемо на тому, щоб парламент працював і був працездатним, мав можливість ухвалювати закони. Але як це буде у зв''язку з обнулінням списків і виходом депутатів, мені важко зараз щось говорити. Я думаю, що наступного тижня буде повна ясність», – зазначив Віктор Янукович.

Прем''єр-міністр мотивував свою позицію тим, що Конституція України передбачає безперервний режим роботи всіх гілок влади.

«Влада – це організм, який повинен забезпечувати життєздатність країни. І я не розумію таких підходів, коли хтось висловлюється інакше. Адже Конституція України це передбачає – безперервність роботи гілок влади. Це потрібно для суспільства», – зазначив Прем’єр-міністр.

Президент України Віктор Ющенко своїми указами тричі – 29, 31 травня і 1 червня – продовжував легітимність Верховної Ради V скликання.

1 червня легітимність парламенту була продовжена тільки на один день, але, незважаючи на це, на офіційному веб-порталі ВР на понеділок, 4 червня, анонсується проведення засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і прес-конференція голови Верховної Ради V скликання Олександра Мороза.

У суботу, 2 червня, з''їзди Блоку Юлії Тимошенко і блоку «Наша Україна» достроково припинили повноваження народних депутатів, обраних від цих політичних сил.

У зв''язку із припиненням повноважень понад третини народних депутатів нинішній склад Верховної Ради є нелегітимним.

Матеріали до теми:

• З’їзди БЮТ і блоку «Наша Україна» достроково припинили повноваження народних депутатів своїх фракцій • Центральна виборча комісія обрала Шаповала головою • Президент Віктор Ющенко підписав внесені парламентом зміни до закону про вибори народних депутатів • У спецвипуску «Офіційного вісника Президента України» опубліковано Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів» • У керівника МВС Василя Цушка стався інфаркт. Командувач Внутрішніми військами стверджує, що Цушко просив виділити ресурси для операції «Фортеця» • Айсберг дострокових виборів: надводна і підводна частини (Прямий ефір) • На межі. Хто зриває компроміс? • Хто і для чого «відправляє українських політиків до Африки»? • Хто чи що стоїть на заваді достроковим виборам? (Прямий ефір. Гості Свободи: директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов та виконавчий директор Центру “Софія” Володимир Лупацій.) • Пауза у боротьбі за владу в Україні; Росія повторює в Україні спробу 2004 року; Криза в Україні минула? — Поки що… (європейська преса)
XS
SM
MD
LG