Доступність посилання

ТОП новини

На Вiйськовому цвинтарi в Таллiннi у вiвторок вiдбулася церемонiя перепоховання останкiв радянських воїнiв


Останки українця Степана Хапiкала, виявленi в братськiй могилi на Тинiсмяґi, передадуть родичам для перепоховання в Полтавi.

Їхні останки ексгумували з братської могили, коли естонська влада наприкінці квітня перенесла з центру міста саму могилу, демонтувала пам’ятник радянському воїнові і перенесла «Бронзового солдата» на талліннське військове кладовище.

Ці дії викликали невдоволення Москви та призвели до масових заворушень у самому Таллінні. Одна людина тоді загинула.

Посол Росії в Естонії відмовився бути присутнім на сьогоднішній церемонії.

У вiвторок у Києвi на брифiнгу директор другого територiального департаменту Мiнiстерства внутрiшнiх справ України Iгор Грушко повідомив, що останки українця Степана Хапiкала, виявленi в братськiй могилi на Тинiсмяґi, передадуть родичам для перепоховання в Полтавi.

Ігор Грушко сказав, що естонська сторона пiдтвердила збiг ДНК загиблого українського солдата з ДНК його найближчих родичiв.

За словами представника МВС, останки другої загиблої українки, старшини медичної служби Олени Варшавської, перепоховають в Ізраїлі за рішенням її єдиного знайденого родича, який живе в Москвi i має подвiйне громадянство Росiї та Iзраїлю.

Матеріали до теми:

• Міністр оборони Естонії пояснює, чому перенесли Бронзового солдата • Європарламент здебільшого підтримує Естонію в її конфлікті з Росією • Російсько-естонський конфлікт: українська реакція • У Європі по-різному коментують події в Таллінні • Естонія відновлює пам’ятник радянським воїнам • Бронзовий солдат у Талліні посилює суперечку між Естонією і Росією • Ігри довкола історичної пам’яті
XS
SM
MD
LG