Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті групу нелегалів утримують в актовому залі УБОЗу


Надія Петрів Ужгород, 11 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Скандалом обернулося затримання групи нелегальних мігрантів у Міжгірському районі Закарпатської області. Прикордонники не хочуть влаштовувати їх у таборі для тимчасового перебування нелегалів. Тому нині 43 особи другу добу перебувають в актовому залі управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Закарпатській області. Ні умов перебування, ні харчів у актовому залі, звичайно, немає.

40 осіб вже другу добу сидять в актовому залі будівлі УБОЗу МВС України в Закарпатській області. Люди не мають можливості навіть полежати...
(RadioSvoboda.Ua)
Трьох затриманих жінок, які також переховувалися у вантажівці, розташували на дивані в окремій кімнаті. Їм УБОЗівці за власні гроші купують молоко.
(RadioSvoboda.Ua)
20 в’єтнамців, 13 пакистанців та 10 індійців правоохоронці затримали у суботу на території Закарпатської області. Нелегалів перевозили у схованці, обладнаній у вантажівці марки КамаАЗ. До схованки можна було потрапити через люк у днищі автомобіля. Машину з мігрантами зупинили поблизу населеного пункту Майдан Міжгірського району прикордонники Мукачівського загону разом зі співробітниками УБОЗу МВС України та УСБУ у Закарпатській області.

Заступник начальника обласного управління з боротьби з організованою злочинністю, полковник міліції Мар’ян Попадюк розповів: «У результаті оперативно-розшукових заходів під час проведення операції «Схід-Захід» із затримання нелегальних мігрантів працівниками УБОЗ УМВС, СБУ в Закарпатській області і оперативним відділом Мукачівського прикордонного загону вказану групу затримали на території Міжгірського району поблизу села Майдан. Після затримання були оформлені всі відповідні документи і порушена кримінальна справа слідчим управління СБУ в Закарпатській області».

За словами полковника, після оформлення всіх належних документів нелегальних мігрантів відвезли до пункту тимчасового утримання «Павшино», що розташований неподалік міста Мукачеве на території Мукачівського прикордонного загону. Однак уже за добу всіх затриманих посадили у вантажівки і відвезли назад – на місце затримання, на Міжгірщину.

Чому не прийняли нелегалів у пункті тимчасового утримання

Речник Мукачівського прикордонного загону Едуард Стеблик каже, нелегалів не могли прийняти в першу чергу тому, що пункт тимчасового утримання нелегалів нині переповнений. Але є ще й інша причина.

Едуард Стеблюк: «Є наші вимоги. Це було затримання у Міжгірському районі, а це не є прикордонним районом, він дуже далеко від кордону. А ми не маємо права приймати нелегалів, які затримані не в прикордонному районі. Це на себе має брати міліція як територіальний орган. І нам командування з Києва надіслало наказ, згідно з яким ми незаконно прийняли цих нелегалів і мусимо передати їх у міліцію».

Відпустити не можна, а для утримання немає умов

Однак УБОЗівці пояснень прикордонників не розуміють, тим більше, що на Міжгірщині немає ні умов, ні можливостей охороняти таку велику групу нелегальних мігрантів. Відпустити їх не можна, оскільки це заборонено законодавством та й, крім усього, ці азійці є свідками в порушеній кримінальній справі за фактом переправляння нелегальних мігрантів через територію України.

Мар’ян Попадюк: «Усі вони без документів і, згідно з нормативними документами і Кримінальним кодексом України, повинні бути затримані, і якщо видворяються, то в установленому законом порядку. Вони мають бути документовані, мають бути встановлені їхні особи, бо невідомо — а раптом серед них є злочинці, які переховуються? Є процедура, яку треба витримати».

Учора затриманих азійців перевезли до приміщення УБОЗу в Закарпатті й розташували… в актовому залі. Працівники міліції кажуть, за власні кошти купують для нелегалів харчі, сухі булочки, ковбасу, молоко, але про гарячу їжу не йдеться. Жодних санітарних умов забезпечити затриманим у приміщенні управління УБОЗівці також не можуть.Вони звернулися до Закарпатської прокуратури та Державної прикордонної служби України, щоб ті з’ясували, якою має бути подальша доля затриманих мігрантів.

Матеріали до теми:

• Українські нелегали у майбутньому зможуть отримувати допомогу від ЄС на працевлаштування при поверненні додому • Єврокомісія пропонує запрошувати на роботу до ЄС громадян третіх країн • Прокуратура Криму взялася за нелегальних мігрантів • ЄС пoсилює боротьбу з нелегалами • Трудова міграція: чому саме українські заробітчани найчастіше стають жертвами шахраїв? • Міграція буває різна. Але Україні найбільше дошкуляє нелегальна
XS
SM
MD
LG