Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 23:11

Представники коаліції зібралися на сесію Верховної Ради 5-го скликання


Депутати Партії регіонів, КПУ та СПУ планують «внести зміни до Конституції» про скасування депутатської недоторканності. Натомість опозиція має намір внести скасування недоторканності і пільг як перше питання до розгляду в Верховній Раді 6-го скликання. Раніше керівники і представники «Нашої України» і БЮТ не раз заявляли, що не братимуть участі у подальших зібраннях розпущеної Верховної Ради 5-го скликання. Опозиція, як також і Президент, вважає цей склад парламенту неповноважним.


Депутати Партії регіонів, КПУ та СПУ планують «внести зміни до Конституції» про скасування депутатської недоторканності.

Загалом у залі зареєструвалося 269 народних депутатів.

Крім представників коаліції, у сесійній залі присутні деякі колишні депутати з фракцій БЮТ та «Наша Україна», які раніше фактично перейшли на бік коаліції.

Як повідомила напередодні координатор парламентської більшості, лідер фракції Партії регіонів Раїса Богатирьова, керівники фракцій більшості домовилися також «ухвалити рішення» в парламенті в вівторок про скасування пільг народним депутатам.

Натомість опозиція має намір внести скасування недоторканності і пільг як перше питання до розгляду в Верховній Раді 6-го скликання.

Представник БЮТу Євген Суслов заявив Радіо Свобода: «На нашу думку, парламент нелегітимний. І те, що хочуть скликати сесію саме зараз, ми вважаємо провокацією. Я впевнений, що це не буде 300 депутатів, так, як це прогнозують наші колеги з 5-го скликання. По-друге, ті рішення, які вони ухвалять, будуть нелегітимні».

Президент вважає сьогоднішнє засідання Ради спробою зірвати вибори і попереджає депутатів про відповідальність.

Віктор Ющенко нагадав, що, за Конституцією, Верховна Рада 5-го скликання неповноважна, а будь-які її рішення нелегітимні.

Натомість «коаліціянти» вважають парламент повноважним, але погоджуються на дострокові вибори.

В інтерв’ю Радіо Свобода соціаліст Ярослав Мендусь сказав: «Так звані позачергові вибори – це велика авантюра, яка була нав’язана всупереч українському законодавству, а насамперед всупереч Основному законові для того, щоб реалізувати політичний інтерес декількома політичними силами. Я думаю, їх треба провести, вони будуть хоча б для того, щоб авантюристів поставити на місце».

На засіданні не будуть присутні ні Президент, ні Прем’єр-міністр.

Як повідомляє прес-служба голови держави, сьогодні під головуванням Президента України Віктора Ющенка відбудеться засідання Ради національної безпеки та оборони України.

Водночас прес-служба Кабміну повідомила, що Прем’єр-міністр України Віктор Янукович сьогодні розпочав робочу поїздку до Луганської області.

Раніше керівники і представники «Нашої України» і БЮТ не раз заявляли, що не братимуть участі у подальших зібраннях розпущеної Верховної Ради 5-го скликання. Опозиція, як також і Президент, вважає цей склад парламенту неповноважним.

Матеріали до теми:

• Президент вважає плановане на вівторок засідання Верховної Ради 5-го скликання спробою зірвати вибори і попереджає депутатів про відповідальність

• Коаліція під куполом

• Верховна Рада України 5-го скликання планує у вівторок «внести зміни до Конституції» про скасування депутатської недоторканності

• Олександр Мороз «не знає», чи візьмуть участь БЮТ і «Наша Україна» завтра у засіданні парламенту

• Представники коаліції сьогодні узгоджують перелік питань, які мали б обговорити у вівторок на парламентському засіданні

• Розпущені збиратимуться?

• Компартія не погоджується з порядком денним позачергової сесії, який пропонує спікер парламенту Олександр Мороз

• Ющенко вважає, що підтримка Януковичем ідеї проведення сесії Верховної Ради 5-го скликання 4 вересня загострить політичну ситуацію

• Віктор Янукович пропонує розглянути у вересні ще у парламенті 5-го скликання проект держбюджету на наступний рік

• Вiктор Ющенко знову наголосив, що правових пiдстав для проведення сесiї Верховної Ради 5-го скликання 4 вересня немає

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG