Доступність посилання

ТОП новини

Костянтин Єлисєєв: «Євроінтеграція перетворюється на національну ідеологію України»


Богдана Костюк Київ, 26 грудня (RadioSvoboda.Ua) – Євроатлантичний курс залишається для України головним пріоритетом зовнішньої політики. Про це вкотре заявили Президент Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і міністр закордонних справ Володимир Огризко. Та й у європрагненнях нового спікера парламенту Арсенія Яценюка також сумніватись не доводиться. Що ж на практиці означає «євроінтеграція» і яким чином офіційний Київ будуватиме співпрацю з Євросоюзом?

Костянтин Єлисєєв
(official site)
Міністерство закордонних справ України має нових господарів. Більшість із них досвідчені дипломати і добре відомі люди. Озвучити деталі «євроінтеграції» доручили заступнику міністра закордонних справ Костянтину Єлисєєву. Він тривалий час працював в українському представництві у Брюсселі і добре знає роботу установ Європейського Союзу, так би мовити, «зсередини». Пан Єлисєєв вважає, що на переговорах з чільниками ЄС важливо не втрачати гідності і захищати права України та українців.

Костянтин Єлисєєв: «Ми будемо намагатися робити так, щоб людська гідність і честь наших українських громадян поважались. Тут наша позиція, я б сказав так, буде більш наступальною, бо йдеться про 47 мільйонів наших громадян, і тут ми не повинні мовчати. Нам не потрібно боятися захищати свої права. Не потрібно соромитись, якщо ми у чомусь не згодні з нашими європейськими партнерами. Слід чітко уявляти наші можливості співпраці з ЄС, прораховувати свої кроки і можливості і вміти відстоювати наші національні інтереси, інтереси наших громадян».

Чимало вже досягнуто

Роботу попереднього керівництва МЗС у напрямку співпраці з Євросоюзом Костянтин Єлисєєв оцінив на «п’ятірку». Адже підписана угода про спрощений візовий режим між Україною та Євросоюзом. Також парафовано угоди про малий прикордонний рух з Угорщиною і Словаччиною. Крім того експерти опрацьовують окремі галузеві договори.

«Нарешті питання євроінтеграції і питання набуття членства України в ЄС поступово перетворюються у національну ідеологію. Вона стає національною ідеєю, яка об’єднує наших громадян»,— це Костянтин Єлисєєв вважає головним підсумком року.

Попрацювати доведеться ще багато

Оптимізму додає і той факт, що за євроатлантичну інтеграцію України виступають керівники усіх гілок української влади. І попрацювати, за словами заступника міністра закордонних справ, доведеться багато.

Костянтин Єлисєєв: «Перша мета – це завершити роботу над текстом нової посиленої угоди між Україною та ЄС, друга наша мета – це створити належні умови для захисту прав і громадян України за кордоном. Максимальне спрощення візового режиму з країнами ЄС. І, звичайно, велике значення для нас матиме модернізація інституційної здатності усередині країни, забезпечення євроінтеграційного курсу».

Ситуацію ускладнює те, що дія Угоди про партнерство та співробітництво України та Євросоюзу завершується на початку 2008 року.

Матеріали до теми:

• Чи перетвориться Шенґенська візова зона на «Шенґенський мур» для України? • 9 нових країн ЄС приєднуються до Шенґенської зони • ЄС очікує, що новий уряд України проводитиме реформи • Інтеграція України в Європу очима європарламентарів
XS
SM
MD
LG