Доступність посилання

ТОП новини

Чи варто носити маски під час епідемії коронавірусу?


Нові дані, які вказують, що чверть захворілих на коронавірусну хворобу COVID-19, не мають симптомів, спонукали Центр контролю та запобігання захворюванням США ще раз переглянути свою вказівку загальній громадськості утриматись від носіння захисних масок, повідомляє The New York Times.

Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ), а також Центр контролю та запобігання захворюванням США (CDC) раніше рекомендували здоровим людям не носити маски.

Коронавірус може бути втричі більш заразним, ніж грип
Роберт Редфілд

В понеділок директор CDC Роберт Редфілд підтвердив в інтерв'ю WABE, що рекомендації щодо носіння масок «критично переглядаються, щоб визначити, чи є переваги носіння інфікованими особами та тими, хто не проявляє симптомів». Він додав, що коронавірус може бути втричі більш заразним, ніж грип.

Хоча медичні маски краще залишити для медперсоналу, деякі експерти радять захищати обличчя від потрапляння вірусу повітряним шляхом.

«Надходить все більше свідчень, що вірус поширюється не лише крапельним, але і повітряним шляхом, – зазначає у розмові з The New York Times епідеміолог університету штату Джорджія доктор Джерардо Чауелл. – Має сенс захищати маскою обличчя щонайменше у закритих приміщеннях, таких як супермаркети».

«Всіх, включаючи осіб без симптомів, потрібно закликати носити маски в громадських місцях», – йдеться в нещодавньому звіті American Enterprise Institute.

Під час пресбрифінгу у вівторок президент США Дональд Трамп зауважив, що людям варто прикривати обличчя в громадських місцях, наприклад використовуючи для цього шарф.

Президентська робоча група США з протидії епідемії розглядає можливість рекомендувати носіння масок, заявив директор Національного інституту алергій та інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі на брифінгу у вівторок.

«Робоча група активно обговорює можливість розширити використання масок широкою громадськістю поза медичними установами», – сказав Фаучі в коментарі CNN. Він поділився застереженнями, що така рекомендація може підвищити попит на маски і призвести до їх нестачі для використання медичним персоналом.

Медичний персонал у всьому світі потерпає від нестачі засобів персонального захисту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG