Доступність посилання

ТОП новини

«ArmyEnglish»: як у Запоріжжі волонтери та військові знов «за парти» сіли


Під час заняття

Запоріжжя – Курси англійської, де викладає волонтер, а слухачами є військові та волонтери – це запорізький проєкт «ArmyEnglish». В рамках його вже безкоштовно вивчають іноземну мову 15 осіб. Втім, курси мають не лише освітню, а й реабілітаційну мету. Чому ветерани війни на Донбасі та волонтери вирішили знов сісти «за парти», дізнавалося Радіо Свобода.

Друга година по полудню. Вони обирають зручні для себе місця та розкладають роздруківки з навчальними вправами – і починається заняття з англійської мови. Як і на інших курсах, тут є свої «відмінники» та навіть «прогульники». Та це не звичні заняття з вивчення англійської: усі слухачі – ветерани війни на Донбасі та волонтери.

«Поїхав з жінкою на зустріч з американськими морпіхами і відчував себе дурнем, коли спілкувався через перекладача. Якось було незручно. З американськими морпіхами у нас буда зустріч в Береговому в тому році влітку», – розповідає як вирішив почати вчити англійську ветеран війни на Донбасі, колишній боєць 79-ої бригади Андрій Хімічев.

Андрій Хімічев (у центрі)
Андрій Хімічев (у центрі)

Пригадує, що востаннє іноземну мову вивчав близько 25 років тому, коли навчався в інституті. Отож, доводиться вчити все майже з початку: «Англійська навіть і не згадувалася, – каже Андрій Хімічев. – Все з початку починаю. Деякі слова розумію, а деякі – зовсім ні».

Запорізька ж волонтерка Марія Хаброва свого часу вивчала німецьку та навіть мріяла стати перекладачем. Зізнається, що це робить для неї трохи більш складним вивчення англійської, адже час від часу автоматично, починає використовувати німецькі правила граматики.

Марія Хаброва
Марія Хаброва

«По-перше, мені соромно, що не знаю англійську. Я ніколи не вчила її. Колись з дітьми починала в школі, але вони обігнали мене за місяць. Я німецьку вчила все життя. Хочеться знати. Коли була у дітей в Канаді, то якось руками пояснювала, пару слів знаю, щось олівцем намалювала. Це вже просто непристойно не знати, але вік вже такий, що важко. Я весь час збиваюсь на німецькі правила, німецьку вимову. Сама я не можу займатися. Зараз дуже багато програм, але це не те. Коли сам, то можна на завтра, на післязавтра, на місяць перенести – а тут все, треба бути у суботу», – розповідає Марія Хаброва.

Такі заняття не випадково обрав для себе і Олексій Маковецький, що служив у 55-ій артбригаді. Для нього це вже не перші курси з вивчення іноземної мови.

Олексій Маковецький
Олексій Маковецький

«Вчив, починаючи зі школи, і потім продовжував на різних курсах. Це мій не перший курс. Я вважав, що в мене вже є рівень Intermediate. Я в нашій компанії відчуваю як на одній хвилі. Тому навіть можливість прийти позайматися англійською, але у колі побратимів, то дуже великий плюс, я вважаю», – каже Олексій Маковецький.

Освітній та реабілітаційний проєкт

Організатор курсів з вивчення англійської запорізьким волонтерами та ветеранами війни на Донбасі – запорізька волонтерка Ксенія Кобалія. Перекладач за освітою вона веде і самі заняття на курсах.

«У мене на початку війни були і є друзі-військові журналісти, які створювали штаб журналістській в АТО і все інше. Їм потрібна була англійська, щоб спілкуватися з іноземними колегами. Я їх особисто дистанційно навчала англійської, і робила їм переклади зведень перші часи. Потім був активний період волонтерства. Робили всілякі проєкти, потім вони відійшли на задній план. І я зрозуміла, що треба зараз, але шкарпетки, наїдки це все є майже в усіх – треба зробити щось, щоб воно було насправді потрібним», – розповідає Ксенія Кобалія.

Волонтерка провела опитування серед місцевих ветеранів та волонтерів, та з’ясувала, що ті зацікавлені у вдосконаленні своєї розмовної англійської мови. Так народилася ідея курсів «ArmyEnglish». Втім, заняття з вивчення іноземної мови мають не лише освітній, а й реабілітаційний характер.

Ксенія Кобалія
Ксенія Кобалія

«Моєю метою було, по-перше, навчити їх базової англійської. А по-друге, зробити такий хаб, щоб люди змогли спілкуватися, щоб були не тільки військові, а й військові і волонтери. Більшість каже: знаєш чому ми ходимо? Тому, що нам весело. Хтось вже знає на якомусь рівні англійську, але плутає щось. Хтось вчив в університеті або школі, і забув. Хтось починає взагалі з нуля. Тобто я запитала, чи ви хочете, чи вам це потрібно – всі сказали так», – каже Ксенія Кобалія.

Близько року волонтери та військові шукали зручне приміщення для занять. Таке безкоштовно погодилися надати у «DREAM Hostel Zaporizhia». Заняття відбуваються в приміщені хостелу раз на тиждень – по суботах.

«Що важливо для мене? Навіть ті, хто, в принципі думали, що знають, знаходять в матеріалі те, що їм корисно. Вважаю, що розмовна практика – це наша мета. Тобто мета в тому, щоб людина могла поїхати відпочивати або працювати або ще кудись і не почувалася незграбною, не почувалася розгубленою, щоб кожен знав що сказати, як себе захистити, як звернутися по допомогу, як щось купити», – каже організаторка волонтерських занять з вивчення англійської мови.

Наразі курси у Запоріжжі відвідує 15 ветеранів війни на Донбас та волонтерів.

  • Зображення 16x9

    Євгенія Назарова

    Співпрацює з Радіо Свобода з 2015 року. Народилася в 1985 році у Запоріжжі. У 2007 році закінчила історичний факультет, а у 2011 році – аспірантуру Запорізького національного університету. Має ступень кандидата історичних наук. Із 2013 року працює у сфері журналістики.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG