Доступність посилання

ТОП новини

Білл Ґейтс найбільше стурбований коронавірусом у бідних країнах


Засновник компанії Мікрософт Білл Ґейтс

Один із найуспішніших американських підприємців, засновник компанії Мікрософт Білл Ґейтс, який тепер зосередився на доброчинності в галузі освіти й медицини, поділився своїми думками про пандемію коронавірусу COVID-19.

Мільярдер, який минулого місяця виділив близько сотні мільйонів доларів на боротьбу з COVID-19, застерігає, що під найбільшою загрозою постали бідніші країни зі слабкими системами охорони здоров’я.

Ґейтс вважає, що багатші країни світу, якщо вони упродовж наступних 2-3 місяців вдаватимуться до правильних карантинних і запобіжних заходів, зможуть уникнути масових заражень.

У низці звернень він закликає допомагати бідним країнам, наголошуючи, що хвороба не може бути подолана в межах національних кордонів.

«Мене турбує удар по економіці, але ще більше – наслідки для країн, які розвиваються. Вони не можуть запроваджувати дистанціювання так, як це роблять багаті країни, і мають менше лікарень», – пише колишній підприємець на своєму особистому сайті, відповідаючи на запитання.

Найважливішим він наполегливо називає дотримання карантинних заходів і додає, що «нам треба зберігати спокій навіть у цій небувалій ситуації».

Білл Ґейтс, який, полишивши Мікрософт, в останні роки працював з міжнародними проектами в галузі медицини та освіти, висловлює надію на створення вакцини від COVID-19.

«Розробки вакцини відбуваються у шістьох різних напрямках… Деякі з них не спрацюють.... Вакцини треба випробовувати, щоб переконатися у тому, що вони дієві і безпечні. Перші партії будуть для медичних працівників та людей, які працюють у структурах життєзабезпечення. Це може статися раніше ніж 18 місяців, якщо все буде добре…» – розмірковує він.

Ґейтс припускає, що ще до розробки вакцини, можуть бути створені терапевтичні препарати для протидії коронавірусу.

«Одна з ідей полягає у використанні крові (плазми) від людей, які одужали. Вона може містити антитіла для захисту людей. Якби це спрацювало, то це був би найшвидший спосіб захисту медичних працівників та хворих», – припускає Ґейтс.

«Закриття шкіл упродовж наступних кількох місяців», – це величезна проблема, вважає Білл Ґейтс і сподівається, що нові технології сприятимуть дистанційному навчанню через інтернет.

Загроза була завжди

Ґейтс вважає, що загроза спалаху пандемій в результаті небезпечних інфекцій існувала завжди, і він повідомляє, що останнім часом створюються структури для міжнародної взаємодії.

Ми готувалися до можливих воєн, пожеж, а тепер нам треба з такою ж серйозністю готуватися до епідемій
Білл Ґейтс


«Ми готувалися до можливих воєн, пожеж, а тепер нам треба з такою ж серйозністю готуватися до епідемій», – пропонує Ґейтс.

Білл Ґейтс доходить висновку, що про подолання кризи з коронавірусом можна буде говорити тоді, коли з'явиться ефективна вакцина, яку зможуть виготовляти у великих кількостях.

Він пропонує не лякатися панічних прогнозів про повторні хвилі пандемії і каже, що різні варіанти моделювання дають суперечливі результати.

Відповідаючи на запитання, чи вірить він усій інформації про коронавірус, що надходить з Китаю, Білл Ґейтс припускає, що «відколи Китай у січні визнав серйозність проблеми, там стали досить відкриті з інформацією про їхні захворювання...».

Щодо відродження економіки після пандемії Ґейтс каже, що зрештою відродження настане.

«Економічні наслідки обмежень будуть великі, але якщо ті заходи запровадять добре (включно з тестуваннями), то зрештою ми зможемо усе знову відкрити», – пише Білл Ґейтс.

Оригінал матеріалу читайте на сайті «Голосу Америки»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG