Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус: надія наразі на дешевий і доступний стероїд дексаметазон


Захисна маска на дверях помешкання в нью-йоркському районі Бруклін під час пандемії коронавірусу
Захисна маска на дверях помешкання в нью-йоркському районі Бруклін під час пандемії коронавірусу

Смертність від коронавірусу в Сполучених Штатах перевищила кількість американських вояків, які загинули під час Першої світової війни, а декілька американських штатів нині й досі перебувають у важкій ситуації з вірусом, яка погіршується.

Смертність у США від коронавірусу досягла майже 117 тисяч, а понад 2,13 мільйона людей є інфікованими, згідно з даними Університету Джонса Гопкінса станом на 17 червня.

Цей показник є вищим за кількість американських жертв Першої світової війни – тоді загинули 116 516 американців. З цих жертв 53 402 загинули під час бойових дій, а 63 114 через епідемії, переважно через спалах грипу в 1918 році.

В глобальних масштабах зараз є майже 8,2 мільйона випадків коронавірусної інфекції і майже 444 тисяч смертельних випадків.

У Сполучених Штатах багато бізнесів продовжують відкриватися знову після карантину – навіть за умов, коли щодня повідомляють про десь 23 тисячі нових випадків захворювань на коронавірус.

У США продовжують відновлювати роботу підприємства по всій країні, попри виявлення щодня близько 23 тисяч нових випадків COVID-19
У США продовжують відновлювати роботу підприємства по всій країні, попри виявлення щодня близько 23 тисяч нових випадків COVID-19

Майже 20 штатів повідомили про щоденне зростання кількості нових заражень протягом останніх двох тижнів, а в деяких штатах (Флорида, Техас, Аризона) збільшується кількість госпіталізованих.

Деякі нові випадки пояснюють збільшенням кількості тестувань, але медичні фахівці кажуть, що зростання кількості нових захворювань пояснюється і більшим передаванням вірусу від людини до людини через відкриття економіки після карантину.

Президент США Дональд Трамп продовжує бути зосередженим на відновленні економіки і наполягає, що не буде нового закриття бізнесів, навіть попри те, що загальна кількість заражених перевалила позначку в 2,1 мільйона.

США, Мексика та Канада погодилися тримати їхні кордони зачиненими принаймні до 21 липня, знову подовживши обмеження на подорожі.

Ситуація в Європі

На противагу цьому, європейські країни відкрили свої кордони для подорожей з інших країн Європи цього тижня після тримісячної перерви.

У Парижі тривають приготування до відкриття Ейфелевої вежі наступного тижня після того, як пандемія коронавірусу призвела до найдовшого закриття вежі з часів Другої світової війни.

Вигляд з Ейфелевої вежі, яка була зачинена через вірус протягом найдовшого періоду з часу Другої світової війни
Вигляд з Ейфелевої вежі, яка була зачинена через вірус протягом найдовшого періоду з часу Другої світової війни

Європа була одним із найбільш вражених континентів під час пандемії коронавірусу, але кількість нових випадків заражень, госпіталізацій та рівень смертності знизилися, навіть незважаючи на відкриття європейських економік.

Латинська Америка

Мексика нині перебуває в одній з найгірших ситуацій у світі, але влада країни 16 червня продовжила курс на поступове відкриття церков та надання дозволів на релігійні відправи.

Щоденний рівень смертності в Мексиці перебуває на рівні американського – 730 смертей. Але, як вважають, рівень смертності – а всього в Мексиці померло від коронавірусу 18 310 людей – є значно заниженим.

Латинська Америка є одним із центрів глобальної пандемії, а особливо вірус вирує в Бразилії, Колумбії та Перу.

Бразильські лікарі за роботою в час пандемії коронавірусу
Бразильські лікарі за роботою в час пандемії коронавірусу

Бразилія нині є другою у світі коронавірусною гарячою точкою після США і загальна кількість захворювань в Бразилії наближається до мільйона, а кількість смертельних випадків сягнула 45 тисяч.

Китай та інша Азія

В Азії тривожні сигнали надходять з Китаю, в той час як Пакистан повідомив про найбільшу денну смертність від коронавірусу.

Китайські представники скасували 1 255 авіарейсів з Пекіна 17 червня на тлі спроб влади утримати під контролем новий спалах коронавірусу.

Китайська столиця повідомила про 137 нових випадків заражень протягом останніх шести днів, що спонукало владу вдатися до заходів часткового поновлення карантину в Пекіні.

Ці заходить включають цілодобову дію пунктів пропуску в житлових районах, сувору реєстрацію і щільний контроль над пересуванням мешканців.

Бізнеси та заводи можуть залишатись відкритими, але влада заохочує запровадження різних часових меж для роботи офісних працівників та роботу з дому.

Всі нетермінові подорожі з Пекіна були скасовані, а ті, кому конче потрібно виїхати, мусять пред’явити негативний тест на коронавірус.

Новий спалах пов’язують з пекінським базаром «Сінфаді», який минулими вихідними був зачинений.

Новий спалах показує, наскільки важко повністю приборкати вірус, який пішов поширюватись світом з Китаю наприкінці минулого року, хоча й був взятий під контроль під час одного з найсуворіших карантинів.

Протягом понад семи тижнів Пекін реєстрував випадки захворювань коронавірусом лише в тих, хто повертався з-за кордону, і місцевій владі вдавалося перешкодити зараженням місцевих громад.

Китайська поліція в масках біля зачиненого ринку «Сінфаді» в Пекіні
Китайська поліція в масках біля зачиненого ринку «Сінфаді» в Пекіні

Пакистан повідомив 17 червня про 136 нових смертельних випадків від вірусу – це найбільший за увесь час пандемії щоденний показник. Усього в Пакистані було майже три тисячі смертельних випадків, а представники влади повідомили, що розглянуть можливість застосування дешевого препарату, який британські дослідники вважають таким, що зменшує ризик смертності серед тих, в кого важка форма захворювання на COVID-19.

Пакистанський уряд вдався до ізоляції гарячих коронавірусних точок в країні для зменшення чисельності нових заражень (усього в Пакистані зареєстровано 154 760 випадків заражень).

Британія повідомила, що клінічні дослідження показали, що дешевий, широкодоступний стероїд дексаметазон (dexamethasone) зменшує смертність майже на третину серед госпіталізованих пацієнтів, які потребували кисню.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG