Доступність посилання

ТОП новини

Війна з Росією. Реакція влади Зеленського на протести «Ні капітуляції!» викликає чимало запитань


Під час акції «Ні капітуляції!» у День захисника України. Київ, 14 жовтня 2019 року

(Рубрика «Точка зору»)

Як злити протест. Методичка

Остання акція протесту в Києві зібрала 12 тисяч людей.

Під час маршу «Ні капітуляції!». Київ, 14 жовтня 2019 року
Під час маршу «Ні капітуляції!». Київ, 14 жовтня 2019 року

Ця хода не була першою і навряд чи буде останньою. Нова адміністрація звітує про переговори з Росією занадто скупо й занадто суперечливо. Як наслідок ‒ підозри, недовіра та прагнення нагадати про те, що перемога на виборах не страхує тріумфатора від можливості зробити помилку.

Насправді, всі ці протести дають Банковій прекрасний шанс.

Вони потенційно могли б посилити її позицію на переговорах. Дають можливість тиснути на західних лідерів. Пояснювати Еммануелю Макрону, що український президент перебуває в лещатах громадської думки, а тому не може йти на будь-які поступки в питаннях суверенітету.

Офіційний Київ на прикладі цих протестів міг би пояснювати західним партнерам, чому далеко не будь-яка формула миру підходить Україні. Що спроба закінчити війну коштом українців загрожує новим Майданом. Що прагнення продавити Київ спричинить лише новий осередок дестабілізації, який виникне в самому Києві. І вимагати від Заходу іншої позиції на переговорах.

Але замість цього ми почули зовсім інше.

Замість цього ми дізналися від голови Офісу президента України Андрія Богдана про те, що протести проплачені. Що люди виходять на акції з корисливих мотивів.

Під час акції «Ні капітуляції!» у Києві, 14 жовтня 2019 року
Під час акції «Ні капітуляції!» у Києві, 14 жовтня 2019 року

Далі ми прочитали інтерв'ю голови пропрезидентської фракції Давида Арахамія. В якому він сказав про те, що близько 5% мітингувальників отримують гроші або від росіян, або від Петра Порошенка. Що його знайомим атошникам пропонують по тисячі гривень за участь у демонстраціях.

Осторонь не залишився й сам Володимир Зеленський, який сказав про те, що українців намагаються використовувати політики, щоб «уникнути кримінальної відповідальності».

Прекрасний приклад того, до чого веде непрофесіоналізм і короткозорість.

Київ, 14 жовтня 2019 року
Київ, 14 жовтня 2019 року

Протести в столиці України ‒ це подарунок для офіційного Києва. На який сьогодні тисне не тільки Кремль, але й західні партнери, неабияк втомлені від війни на Донбасі. Київ стає заручником амбіцій деяких європейських політиків, які мріють увійти в історію як «миротворці».

Але саме Європа звикла чуйно ставитися до будь-яких акцій громадянської непокори. І протести в центрі Києва могли б дозволити українській владі вирватися з дипломатичного капкана. Посилатися на те, що вона не може йти всупереч волі своїх громадян. Говорити про те, що російський сценарій миру загрожує ескалацією протесту та нехтуванням демократичними цінностями.

Під час акції проти капітуляції. Дніпро, 14 жовтня 2019 року
Під час акції проти капітуляції. Дніпро, 14 жовтня 2019 року

Все це могло б дати Києву простір для маневру. Посилити його позиції на переговорах. Але нова українська влада вирішила закрити це вікно можливостей своїми заявами про «проплачені» мітинги. Перевівши їх з категорії «народ проти невигідного сценарію» в категорію «це у нас корупціонери за владу борються».

Висновків не буде. А сенс?

Павло Казарін –​ оглядач Крим.Реалії

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

Оригінал – на сайті Крим.Реалії

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG