Доступність посилання

ТОП новини

Телеканал ATR звернувся за фінансовою підтримкою до Європарламенту та Єврокомісії


Кримськотатарський телеканал ATR заявив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету
Кримськотатарський телеканал ATR заявив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету

Кримськотатарський телеканал ATR звернувся за фінансовою підтримкою до Європейського парламенту та Європейської комісії.

«Європейський парламент у Резолюції «Щодо ситуації з дотриманням прав людини в Криму, зокрема прав кримських татар», схваленій 4 лютого 2016 року, засудив незаконне закриття засобів масової інформації, зокрема телеканалу ATR, що має значне поширення в межах кримськотатарської громади, та закликав Європейську комісію розширити необхідну фінансову допомогу, необхідну для забезпечення функціонування цього та інших засобів масової інформації у вигнанні в Україні», – нагадав ATR у своєму зверненні, яке опубліковане 24 лютого.

Співробітники телеканалу заявили, що «сьогодні як ніколи потребують такої фінансової допомоги з боку інституцій Європейського союзу», оскільки ATR перебуває на межі закриття та втрачає надії на отримання найближчим часом допомоги з боку Української держави.

10 лютого кримськотатарський телеканал ATR заявив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету. Через це телеканал запустив марафон #SaveATR з ефірами без ведучих і гостей.

ATR інформує, що в 2019 році держава перерахувала телеканалу 15 мільйонів гривень підтримки 28 грудня, коли банки були закриті, і жодні операції не можна було провести. Відтак канал згідно з законом мусив повернути гроші державі.

«У 2020 році з держбюджету України на фінансування телеканалу виділено 50 мільйонів гривень. Частина цих грошей прийшла на рахунок ATR, але їх заблокувало казначейство», – повідомили на ATR.

Раніше у зв’язку з браком ресурсів телеканал ATR запустив збір коштів.

ATR отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

XS
SM
MD
LG