Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі за ґратами залишаються двоє журналістів


Головний редактор Tut.by Марина Золотова після звільнення, Мінськ, Білорусь, 9 серпня 2018 року
Головний редактор Tut.by Марина Золотова після звільнення, Мінськ, Білорусь, 9 серпня 2018 року

В ізоляторі тимчасового тримання у Білорусі залишаються кореспондент «Німецької хвилі» у Мінську Павлюк Биковський і головний редактор інформагентства БелаПАН Ірина Лєвшина, затримані у рамках розслідування справи про незаконний доступ до платної інформації державного агентства «БелТА».

Більшість затриманих 7–8 серпня журналістів незалежних ЗМІ звільнили з-під варти, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Так, протягом минулої ночі слідчі відпустили на свободу журналістів порталу Tut.by Анну Колтигіну, Анну Єрмачонок, головного редактора tut.by Марину Золотову. Раніше була звільнена Галина Уласик.

Слідчий комітет Білорусі з цього приводу заявив, що ході проведення слідчих дій здобуті докази, свідчення підозрюваних, які «підтверджують факти», що стали підставою для порушення кримінальної справи за статтею «несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації». Йдеться про несанкціонований доступ до платної стрічки новин державного інформагентства БелТА.

Читайте також: «Справа журналісток» у Білорусі: слідчі дії паралізували працю двох незалежних ЗМІ

Головний редактор Марина Золотова, серед іншого, звинувачена за статтею «бездіяльність посадової особи», тому що, за даними слідчих, вона знала і не зупинила такий доступ її співробітників.

Усього в кримінальній справі фігурують представники шести редакцій: видавництва «Білоруська наука», газета «Культура», ТОВ «РіелтБай», ТОВ «АйТіВі», ЗАТ «БелаПАН», ТОВ «ТутБай Медіа».

Більшість затриманих із редакцій незалежних ЗМІ наразі відпустили під підписку про невиїзд, триває слідство, їм загрожує до двох років ув’язнення. Марині Золотовій – до 5 років та позбавлення права обіймати керівні посади.

«Влада хоче максимально контролювати медіа, не допускати небажаної інформації і коментарів. Вони повністю контролюють телебачення і радіо. Але епоха онлайн-медіа створила в керівних верхах почуття, що вони втрачають важелі впливу. Надзавдання силовиків – залякати, посилити самоцензуру, щоб більше контролювати медійний сектор. І, зокрема, tut.by, а це дуже масштабний ресурс, який має великий вплив на свідомість білорусів. Тому він і потрапив в приціл», – заявив у зв’язку з арештами журналістів аналітик інформаційного агентства БєлаПАН Олександр Класьковський.

В Європейському союзі засудили затримання журналістів.

XS
SM
MD
LG