Доступність посилання

ТОП новини

Спроба перевороту в Чорногорії: суд виніс вирок 14 обвинуваченим


Вирок оголосив Високий суд Чорногорії

Високий суд у Чорногорії 9 травня засудив 14 осіб у справі про спробу державного перевороту і силового повалення влади в жовтні 2016 року.

Серед засуджених – двоє лідерів проросійської опозиційної партії Чорногорії Андрія Мандич і Мілан Кнежевич – їх засудили до п’яти років ув’язнення кожного за звинуваченням у сприянні спробі поваленню влади, метою чого було запобігання вступу Чорногорії до НАТО.

Також серед засуджених – двоє ймовірних представників російської розвідки Едуард Шишмаков і Володимир Попов. Їх засудили заочно до 15 і 12 років ув’язнення відповідно – за звинуваченням в організації спроби перевороту.

Ще один громадянин Чорногорії, водій засуджених політиків, отримав 18 місяців тюрми.

У справі також проходили дев’ятеро громадян Сербії. Із них найжорсткіше покарання отримав колишній генерал сербської поліції Браніслав Дікіч – його засудили до восьми років ув’язнення. Інших засудили на терміни від умовного засудження і до семи років тюрми.

Поліція біля будівлі суду
Поліція біля будівлі суду

6 жовтня 2016 року влада Чорногорії оголосила, що їй вдалося запобігти спробі державного перевороту під час парламентських виборів. Чорногорська прокуратура вважає, що змовники, серед яких – росіяни, намагалися зірвати вступ країни в НАТО і забезпечити прихід до влади проросійських сил.

Москва ці звинувачення заперечує.

Слідство вважає, що сценарій перевороту припускав стрілянину по демонстрантах, захоплення парламенту і вбивство прем’єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича.

У червні 2017 року Чорногорія стала 29-им членом НАТО.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG