Доступність посилання

ТОП новини

Раді пропонують зрівняти можливості матері й батька на догляд за дитиною


Документ пропонує розширити можливості українських чоловіків у частині поєднання професійної діяльності з сімейними обов'язками та вихованням дітей
Документ пропонує розширити можливості українських чоловіків у частині поєднання професійної діяльності з сімейними обов'язками та вихованням дітей

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною.

Як повідомляє Офіс президента, документ пропонує розширити можливості українських чоловіків у частині поєднання професійної діяльності з сімейними обов'язками та вихованням дітей, а також запровадити новий вид відпустки для чоловіків – відпустку при народженні дитини.

«Законопроєкт допоможе усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною, та створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей і розвитку відповідального батьківства в Україні, – йдеться в повідомленні. – Цей законопроєкт – перший крок України у виконанні її зобов’язань у межах міжнародного «Партнерства Біарріц» зі встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя. Приєднання України до «Партнерства» було ініційоване першою леді Оленою Зеленською і підтримано Кабінетом міністрів».

Зокрема, законопроєкт пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю і закону України «Про відпустки», закріпивши на законодавчому рівні такі права чоловіків:

  • на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);
  • на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;
  • рівні права батька і матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (у чинному законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на таку відпустку, тобто лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, що обмежує батька, матір дитини якого є самозайнятою особою або фізичною особою – підприємцем, у праві скористатися відпусткою для догляду за дитиною, оскільки така жінка не перебуває в трудових відносинах та не має права на будь-який вид відпустки).

За даними Програми розвитку ООН, Україна наразі посідає 60 місце за індексом гендерної рівності зі 160 країн. При цьому показник зайнятості за підсумками 2019 року серед чоловіків – 62,8%, серед жінок – 46,7%. При цьому жінки витрачають відчутно більше часу на домашні обов’язки та догляд за дітьми.

XS
SM
MD
LG