Доступність посилання

ТОП новини

Економіка Китаю скоротилася на 6,8% через коронавірус – підсумки перших трьох місяців 2020-го


Місто Ухань, звідки почалася епідемія коронавірусної інфекції, повертається до життя
Місто Ухань, звідки почалася епідемія коронавірусної інфекції, повертається до життя

Внутрішній валовий продукт Китаю за перші три місяці 2020 року скоротився на 6,8% порівняно з аналогічним показником попереднього року – такі дані Національного бюро статистики Китаю, оприлюднені 17 квітня, на які посилаються азійські та західні ЗМІ.

Це перше скорочення ВВП Китаю за перші місяці року з 1992-го, коли країна почала обліковувати ці дані.

У березні, за офіційними даними, обсяги виробництва скоротилися на 1,1%, що показує наслідки закриття виробничих потужностей на час карантину. Обсяги роздрібної торгівлі впали на 15,8% протягом попереднього місяця, натомість безробіття дещо скоротилося після піку – з 6,2% в лютому до 5,9% в березні.

Читайте також: SARS і СOVID-19: як стримали коронавірус у 2003 році і чому це не вдалося у 2020-му

Як повідомляє BBC, у 2019 році протягом першого кварталу економіка Китаю зросла на 6,4%, попри торговельну війну зі Сполученими Штатами. Протягом останніх двох десятиліть середній приріст економіки країни складав 9% щорічно, хоча точність цих даних була під питанням, зазначає мовець.

За даними Університету Джонза Гопкінса, в Китаї на коронавірусну інфекцію COVID-19 захворіли 83 756 людей, 4 636 з них померли.

Китайське місто Ухань, на яке припав перший у світі спалах коронавірусного захворювання, провело понад два місяці на карантині, однак почало повертатися до звичного життя на початку квітня.

XS
SM
MD
LG