Доступність посилання

ТОП новини

Голова КСУ відповів на звинувачення Порошенка в «переорієнтації» та намірі скасувати декларування


Станіслав Шевчук: Що значить «переорієнтувалися»? Це значить, що раніше деякі члени суду орієнтувалися на Петра Порошенка? А зараз ми орієнтуємося на Володимира Зеленського? Суд – незалежний

Голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук відкидає звинувачення чинного президента України Петра Порошенка, який сказав, що окремі члени КСУ «дуже швидко переорієнтувалися на нову владу і зараз планують визнати неконституційним електронне декларування». В ефірі Радіо Свобода Шевчук заявив, що «здивований» цими словами.

«Що значить «переорієнтувалися»? Це значить, що раніше деякі члени суду орієнтувалися на Петра Порошенка? А зараз ми орієнтуємося на Володимира Зеленського? Суд – незалежний. Він не може орієнтуватися на конкретну політичну особу. Ми – не політики. Що стосується чуток. Я здивований. Уже вважалося, що в четвер, тобто вчора, ми мали голосувати за скасування електронних декларацій. Навіть у порядку денному на сайті нема й близько цього», – сказав Шевчук в ефірі програми «Ваша Свобода».

Він додав, що Конституційний суд розглядає подання про електронні декларації, «як і інші питання».

У відповідь на питання про можливі терміни ухвалення рішення про декларування Шевчук сказав: «Поступово ставимо порядок денний, розглядаємо».

Електронне декларування про доходи посадовців було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. Реєстр декларацій працює з 2016 року.

У 2015 році 48 народних депутатів звернулися до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційними низку положень закону про протидію корупції, які стосуються електронного декларування, та статтю про кримінальну відповідальність за недостовірні дані в декларації. Ініціаторами подання стали народні депутати від партії «Опозиційний блок» Юрій Мірошниченко та Дмитро Шпенов.

У квітні 2019 року голова правління антикорупційної організації Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин розповів про нібито наміри Конституційного суду обмежити або приховати електронне декларування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG