Доступність посилання

ТОП новини

Глава Єврокомісії: ЄС після епідемії коронавірусу необхідний «план Маршалла»


Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн вважає, що Європейському союзу для подолання наслідків пандемії коронавірусної інфекції знадобиться новий «план Маршалла». Про це вона написала в авторській колонці в газеті Welt am Sonntag.

«Необхідно інвестувати мільярди євро сьогодні, щоб запобігти катастрофі у майбутньому», – написала фон дер Ляйєн. Перш за все глава Єврокомісії наголошує на необхідності радикального перегляду бюджету ЄС на 2021–2027 роки. На її думку, країни ЄС повинні проявити солідарність, спрямовуючи кошти у цей бюджет.

План Маршалла – за ім’ям держсекретаря США Джорджа Маршалла – передбачав допомогу з боку США країнам Європи після Другої світової війни. Він допоміг відновити європейську економіку, зруйновану після війни. Фон дер Ляйєн вживає цей термін як метафору цілеспрямованих фінансових вкладень.

На ЄС припадає близько половини усіх випадків захворювання на коронавірусне захворювання COVID-19. Найбільше уражені Італія, Іспанія та Франція: загалом там інфіковано близько 340 тисяч людей та зафіксовано майже 35 тисяч летальних випадків.

Окрім того економіка ЄС страждає від карантинних заходів, запроваджених майже у всіх країнах-членах блоку.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG