Доступність посилання

ТОП новини

Звання Героя України присвоїли старшому сержанту Конопльову посмертно та підполковнику Вінніку


Президент України присвоїв знання Героя України зі врученням ордена «Золота Зірка» підполковнику Іванові Вінніку (ліворуч)

Президент України Петро Порошенко присвоїв старшому сержантові Андрієвт Конопльову посмертно і підполковникові Івану Віннікові звання Героя України зі врученням ордена «Золота Зірка», повідомила Адміністрація президента.

Голова держави зазначив, що в січні 2015 року під час оборони взводного опорного пункту в районі населеного пункту Нікішине Андрій Конопльов першим виявив наступ бойовиків, попередив військових і вступив у бій, особисто знищивши два танки противника. Нагороду отримала його дружина Галина Конопльова.

Галина Конопльова отримує нагороду, присвоєну посмертно її чоловікові Андрію Конопльову
Галина Конопльова отримує нагороду, присвоєну посмертно її чоловікові Андрію Конопльову

Іван Віннік є командиром механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних сил України.

«За його плечима бої за Савур-Могилу, Міусинськ, Червону Поляну, Лутугине, Білокам’янку, Щастя й інші населені пункти. Значна кількість знищеної ворожої техніки. Та головне – підполковник Віннік, а у 2014 році під Савур-Могилою тоді ще капітан Віннік, показав виняткову сміливість, вмілість, витримку та мужність у бою. Виходив з найскладніших, часом, здавалося б, безнадійних ситуацій», – сказав Порошенко.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, станом на кінець грудня 2018 року, за час конфлікту загинули близько 13 тисяч людей, майже 30 тисяч були поранені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG