Доступність посилання

ТОП новини

Метеорологи: 2019-й став найтеплішим роком за весь період спостережень


За рік було побито 30 температурних рекордів
За рік було побито 30 температурних рекордів

2019 рік став найтеплішим за всю історію метеорологічних спостережень. Про це повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

«Цей рік увійде в історію України як найтепліший за весь період спостережень з 1881-го. Цього року середня температура повітря в Києві сягнула 10,6°С, що на 2,9°С вище за норму, яка становить 7,7°С. Перевищено навіть показник аномально теплого 2015 року, коли середня температура становила 10,5°СЩе ніколи не було, щоб теплішими за норму виявилися всі 12 місяців. Особливо теплим, навіть найтеплішим за весь період спостережень був червень, середня температура якого сягнула 23,6°С. Ще жодного разу у грудні температура повітря в Києві не перевищувала 15°С. Але цього року 19 грудня вона сягнула 15,2°С», – мовиться у повідомленні.

Протягом року було побито більш ніж 30 температурних рекордів.

«З урахуванням значень цього року можна вважати, що середня температура повітря в Києві за останні 139 років зросла приблизно на 3°С, що значно більше, ніж на земній кулі. Нині температура повітря в Києві стала приблизно такою, якою була наприкінці XIX століття в Одесі, а в Одесі стала такою, як колись була в Бухаресті», – зазначають вчені.

При цьому у 2019-му році випало лише три чверті норми опадів.

XS
SM
MD
LG