Доступність посилання

ТОП новини

Долар дешевшає на міжбанку через пік періоду бюджетних платежів


Національний банк України встановив опівдні довідкове значення курсу 27 гривень 20 копійок
Національний банк України встановив опівдні довідкове значення курсу 27 гривень 20 копійок

На українському міжбанківському валютному ринку 19 липня посилюється національна валюта. За даними Finance.ua, станом на 12:55 котирування становили 27 гривень 22–24 копійки за долар, це на 1,5 копійки менше за рівень закриття торгів 16 липня.

«Цього понеділка ключовим фактором для курсоутворення на українському міжбанку буде пік періоду бюджетних платежів. Тягнути клієнтам із розрахунками по податках уже нікуди, і сьогодні вони оперативно закриватимуть свої борги перед державою. Традиційно в такий період виникає дефіцит гривні, і компанії-експортери почнуть активно розпродавати свою валютну виручку», – писали на початку торгів фахівці сайту «Мінфін».

Національний банк України встановив опівдні довідкове значення курсу 27 гривень 20 копійок, це на 3 копійки менше за офіційний курс на 19 липня.

Котирування в парі гривня-долар трималися в широкому коридорі 27,5–28,5 близько дев’яти місяців – від початку вересня 2020-го до кінця травня 2021 року. Тепер сформувався новий коридор, 27–27,5 гривні за долар, який теоретично може протриматися до періоду значних зовнішніх боргових виплат у третьому кварталі 2021 року.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG