Доступність посилання

ТОП новини

Холодницький: у березні-квітні треба ставити крапку в провадження Гладковського та Дубневича


Холодницький: терміни слідства ще є, але якщо справи з підозрюваними розслідуються більш ніж шість місяців, то виникає логічне питання: а що ж тоді робили раніше, якщо ви досі не готові
Холодницький: терміни слідства ще є, але якщо справи з підозрюваними розслідуються більш ніж шість місяців, то виникає логічне питання: а що ж тоді робили раніше, якщо ви досі не готові

У провадження колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олега Гладковського та народного депутата Ярослава Дубневича потрібно «ставити крапку» в березні-квітні, заявив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Станом на день погодження підозри тому самому Гладковському чи Дубневичу, слідство надало прокурорам докази, які були достатніми для оголошення підозри. Я не казав, що вони достатні для направлення справи до суду, ці справи, про які я говорю, вони досі не в суді. Подивимося, коли вони будуть скеровані до суду. Думаю, що в березні-квітні потрібно ставити крапку в цих провадженнях. Там терміни слідства ще є, але якщо справи з підозрюваними розслідуються більш ніж шість місяців, то виникає логічне питання: а що ж тоді робили раніше, якщо ви досі не готові», – сказав Холодницький.

  • Гладковського заарештували в жовтні 2019 року, згодом він вийшов під заставу в 10 мільйонів гривень. За даними слідства, на посаді першого заступника секретаря РНБО він використав службове становище для одержання неправомірної вигоди компанії «Богдан Моторс», в якій він є кінцевим власником.

Прокурори стверджують, що він забезпечив внесення у державне оборонне замовлення та подальшу закупівлю за рахунок держбюджету вантажних автомобілів «Богдан-6317» за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу корпорації «Богдан Моторс».

  • Дубневича заарештували в листопаді, але він вийшов під заставу в 90 мільйонів гривень. За версією слідства, народний депутат лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ «Укрзалізниця» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення, відповідно до матеріалів експертизи, становили понад 93 мільйони гривень.
XS
SM
MD
LG